X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Stany Zjednoczone: Polskie Radio uzyskało stałą akredytację przy Białym Domu

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 05:11
Korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie Marek Wałkuski dołączył do Korpusu Prasowego Białego Domu. Wałkuski jako jedyny przedstawiciel polskich mediów uzyskał tak zwany Hard Pass, czyli stałą akredytację przy urzędzie prezydenta Stanów Zjednoczonych.
Marek Wałkuski
Marek WałkuskiFoto: mat. prywatne

Hard Pass daje prawo swobodnego wstępu na teren Białego Domu przez 7 dni w tygodniu i umożliwia bezpośredni dostęp do bliskich doradców prezydenta USA odpowiedzialnych za kontakty z mediami. Korespondent posiadający Hard Pass nie musi każdorazowo występować o akredytację krótkoterminową i może wchodzić do Białego Domu bez eskorty pracowników Biura Prasowego.

Marek Wałkuski: Hard Pass usprawni mi pracę

- Cieszę się, bo Hard Pass jest bardzo trudny do zdobycia, szczególnie dla dziennikarzy zagranicznych. Wymaga on również przejścia specjalnej procedury weryfikacyjnej przez Secret Service - powiedział Marek Wałkuski.

Korespondent Polskiego Radia wyjaśnił, że posiadanie stałej akredytacji bardzo usprawnia pracę w Białym Domu. - Prezydent Donald Trump ma konfrontacyjne relacje z mediami ale równocześnie jest wyjątkowo dostępny dla dziennikarzy - dodał korespondent Polskiego Radia.


Marek Wałkuski w Białym Domu Marek Wałkuski w Białym Domu

Marek Wałkuski jest również jedynym dziennikarzem z Polski posiadającym pełne członkostwo w prestiżowym Stowarzyszeniu Korespondentów przy Białym Domu (White House Correspondents’ Association).

Korespondent z USA

Marek Wałkuski jest korespondentem Polskiego Radia w Waszyngtonie od 2002 roku. W tym czasie obsługiwał najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne w Stanach Zjednoczonych, w tym wybory prezydenckie i parlamentarne, szczyty NATO i sesje ONZ a także wizyty polskich i zagranicznych przywódców.

Przed wyjazdem na placówkę zagraniczną pracował w Programie 3 Polskiego Radia, gdzie był między innymi reporterem, wydawcą i prowadzącym audycje "Zapraszamy do Trójki".

Za wkład w rozwój radiofonii publicznej został wyróżniony Srebrnym Krzyżem Zasługi. Jest też laureatem najważniejszej nagrody Polskiego Radia – Złotego Mikrofonu.

Marek Wałkuski jest też autorem trzech bestsellerowych książek na temat Stanów Zjednoczonych: "Wałkowanie Ameryki", "Ameryka po Kawałku" i "To jest napad! Czyli kawałek nieznanej historii Ameryki".

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Potrzebny jest system monitorowania". Marek Wałkuski o walce z koronawirusem w USA

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2020 21:34
W sumie w Stanach Zjednoczonych epidemia spowodowała śmierć ponad 22 tysięcy osób. Liczba zakażeń w tym kraju przekroczyła 555 tysięcy. - Prawie wszyscy Amerykanie spędzili Wielkanoc w domach - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Wałkuski, korespondent Polskiego Radia z USA. 
rozwiń zwiń