more_horiz
Wiadomości

Paryż odmrozi swoją największą atrakcję turystyczną. Podano termin otwarcia wieży Eiffla

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 07:45
Po okresie niemal trzymiesięcznej kwarantanny, 25 czerwca otwarta zostanie wielka atrakcja turystyczna, która jest symbolem Paryża - wieża Eiffla. Na drugie piętro wieży wejdą jednak tylko nieliczni, bo nie będzie można korzystać z wind.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ Mapics

Gościom, których liczba zostanie znacznie ograniczona, przyjdzie zatem wspinać się na Stalową Damę tak, jak to miało miejsce w czasie inauguracji wieży Eiffla. Wtedy jeden z notabli stwierdził, że nie jest w stanie wdrapać się na szczyt konstrukcji i wysłał tam swoją delegację.

Czytaj więcej
1200 france.jpg
Protesty przeciwko brutalności policji. Tysiące ludzi w całej Francji wyszło na ulice

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Recesja we Francji. Władze rozmawiają ze związkowcami o wychodzeniu z kryzysu po epidemii

Sytuacja jest w pewnym sensie podobna. Można będzie wejść, ale nie na samą górę, lecz na drugie piętro wieży. Goście udający się na tę wspinaczkę, mający więcej niż 11 lat, będą musieli nosić maseczki ochronne. Będą wchodzili schodami wschodnimi, a schodzili po zachodniej stronie konstrukcji.

Wieża Eiffla była zamknięta przez ponad trzy miesiące - najdłużej od zakończenia drugiej wojny światowej. Pod koniec marca na wieży pojawił się świetlny napis "Dziękujemy", adresowany do personelu medycznego.

jp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem