X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Papież: Eucharystia przypomina o obowiązku troszczenia się o potrzebujących

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2020 11:22
Papież Franciszek powiedział, że Eucharystia gasi głód rzeczy i rozpala pragnienie służenia. Zwierzchnik Kościoła sprawował Mszę świętą w Bazylice świętego Piotra w Boże Ciało (we Włoszech obchodzi się to święto w niedzielę).
Audio
  • Papież: Eucharystia gasi głód rzeczy i rozpala pragnienie służenia. Relacja Piotra Kowalczuka (IAR)
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: PAP/EPA/TIZIANA FABI / POOL

We Mszy świętej z powodu ograniczeń związanych z pandemią wzięło udział około 50 wiernych. Papież w homilii przypomniał, że Bóg pozostawił po sobie pamiątkę w postaci Eucharystii, w której przeżywamy ponownie śmierć i zmartwychwstanie Jezusa.


CZYTAJ RÓWNIEŻ
papież Franciszek free shutter 1200.jpg
Papież: ubóstwo ma różne twarze, ale w każdej możemy spotkać Chrystusa

- Pan, dając nam siebie tak prosto, jak chleb, zachęca, abyśmy nie marnowali życia, goniąc za tysiącem bezużytecznych rzeczy, które powodują uzależnienia i pozostawiają we wnętrzu pustkę - argumentował.

Franciszek zaznaczył, że Eucharystia przypomina nam o obowiązku troszczenia się o potrzebujących bliźnich. Wymienił cierpiących na głód i odbieraną godność tym, którzy nie mogą pracować i trudno im zrobić krok naprzód. Podkreślił, że świat potrzebuje bliskości i prawdziwych łańcuchów solidarności.

ms

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wyjątkowa chwila na placu św. Piotra. Wierni powrócili, by wysłuchać papieża

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2020 13:33
Po raz pierwszy od ponad dwóch miesięcy wierni powrócili na plac św. Piotra, by wysłuchać i zobaczyć papieża Franciszka. W południe zwrócił się on do wszystkich z biblioteki w Pałacu Apostolskim. Grupy wiernych oglądały transmisję na placu.
rozwiń zwiń