X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Wybory prezydenckie 2020. Rekordowa frekwencja za granicą, MSZ podaje dane

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 20:40
W wyborach prezydenckich odnotowano rekordową frekwencję za granicą - informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych. W komunikacie resortu zauważono, że do placówek dyplomatyczno-konsularnych wyborcy odesłali zdecydowaną większość kart wydanych w głosowaniu korespondencyjnym.
Andrzej Duda wygrał w pierwszej turze wyborów prezydenckich
Andrzej Duda wygrał w pierwszej turze wyborów prezydenckichFoto: PAP/Adam Warżawa

W Wielkiej Brytanii do spisu wyborców dopisało się o 75 proc. więcej osób niż w pierwszej turze wyborów prezydenckich w 2015 r. Do komisji wyborczej spłynęło 87 proc. kart do głosowania.

PAP Andrzej Duda wybory 2020 1 1200.jpg
Polonia w Kanadzie za Andrzejem Dudą. W Toronto prezydent wygrywa z ogromną przewagą

W Irlandii w porównaniu z wyborami prezydenckimi sprzed pięciu lat było o 71 proc. więcej głosujących. Pobrane karty do głosowania oddało 92 proc. z nich.

W Holandii wzrost liczby zapisanych do spisu wyborców w 2020 roku wyniósł 129 proc. Pakiety do głosowania wróciły do komisji w 90 procentach.

Ponad 387 tys. osób w spisie wyborców

pkw_1200.jpg
Wybory prezydenckie 2020. PKW podała dane z 99,78 proc. obwodów głosowania

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało w komunikacie, że przygotowaniem i wysyłką pakietów zajmowało się ponad 530 urzędników konsularnych na całym świecie. "Do spisów wyborców za granicą zapisało się ponad 387 tysięcy obywateli, w tym ponad 343 tysięcy - to wyborcy głosujący korespondencyjnie" - informuje MSZ i porównuje dane z tymi z 2015 r. Wtedy w spisach wyborców w czasie pierwszej tury było 196 121 osób, w tym 34 021 głosujących korespondencyjnie.

Resort przypomina, że osoby nieujęte w spisie wyborców u konsula przed pierwszą turą, a chcące głosować za granicą w drugiej turze korespondencyjnie, powinny zgłosić się do spisu u właściwego konsula 29 czerwca do godz. 24.00 czasu lokalnego.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak głosowali Polacy za granicą w wyborach prezydenckich?

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 11:00
Andrzej Duda zdobył największą liczbę głosów na Łotwie, a Rafał Trzaskowski na Litwie i w Estonii. Wśród amerykańskiej Polonii wygrał urzędujący prezydent
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sebastian Kaleta: dobry wynik Andrzeja Dudy nie może nas uśpić

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 13:10
- Polacy angażują się w procesy demokratyczne, a Andrzej Duda konsekwentnie pokazuje, że nasi rodacy mu ufają i że ma wielką szansę na reelekcję - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Sebastian Kaleta, sekretarz stanu w ministerstwie sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najwyższa frekwencja na Mazowszu, najniższa w woj. opolskim. PKW podała nowe dane

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 17:00
Najwyższą frekwencję w wyborach prezydenckich odnotowano na Mazowszu (67,57 proc.), a najniższą na Opolszczyźnie (56,68 proc.) - wynika z danych PKW po zliczeniu 99,77 proc. głosów. W pięciu miastach wojewódzkich - Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku i Wrocławiu - frekwencja przekroczyła 70 proc.
rozwiń zwiń