X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Ponad 16 milionów zakażeń koronawirusem na świecie. Zobacz najnowsze dane

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2020 12:18
Na świecie zmarło ponad 645 tysięcy osób, które były zakażone koronawirusem. Łącznie potwierdzonych zostało ponad 16 milionów zakażeń. Aktywnych przypadków na świecie jest około 6 milionów. Dane podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii koronawirusa. Wyleczyć udało się niespełna 10 milionów osób.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock
koronawirus covid pap 1200.jpg
Otyłość wpływa na przebieg COVID-19. Brytyjscy naukowcy ostrzegają

Najwięcej zakażeń jest w Stanach Zjednoczonych, gdzie łączna liczba infekcji przekroczyła 4 miliony 100 tysięcy. Zmarło tam ponad 146 tysięcy chorych, a ponad milion dwieście tysięcy osób wyleczono. W Brazylii liczba zakażeń przekroczyła 2 miliony 300 tysięcy, a liczba ofiar wzrosła do ponad 86 tysięcy. Za wyleczonych uznano ponad milion 700 tysięcy chorych. W Indiach zainfekowanych zostało ponad milion trzysta tysięcy osób, ale ponad 885 tysięcy udało się wyleczyć.

Najwięcej nowych przypadków notują obecnie USA, Brazylia, Indie, Meksyk oraz Rosja. Zła sytuacja jest w Indonezji. Wciąż niestabilna jest sytuacja na Ukrainie. Najwięcej aktywnych przypadków koronawirusa jest w USA, Brazylii i Indiach. W Europie - w Rosji, Francji oraz Belgii.

Czytaj również:

Nieznacznie pogorszyła się sytuacja na Starym Kontynencie. Zjednoczone Królestwo wprowadziło przymusową dwutygodniową kwarantannę dla osób, które wracają z Hiszpanii. Z kolei Katalońskie władze apelują, by pozostać w domach, a Francja odradza swoim obywatelom wakacje w Barcelonie. Francuskie władze wprowadziły także obowiązkowe testy po przylocie do kraju. Więcej zakażeń niż w ostatnich tygodniach notuje się także w Hiszpanii, Czechach, Francji, Niemczech, czy Belgii.

Nieznaczny wzrost w Azji, gorzej w Australii i na Bliskim Wschodzie

W Azji nieznaczny wzrost liczby zakażeń zaobserwowano w Chinach, Tokio, czy Korei Południowej. O podejrzeniu pierwszego przypadku koronawirusa poinformowała Korea Północna. Rośnie liczba zakażonych w Indonezji, czy Bangladeszu.

Czytaj także: 

W ostatnich dniach pogorszyła się sytuacja w Australii. Ostatniej doby stwierdzono ponad 450 przypadków. W tym samym czasie odnotowano w Australii najwyższą od początku pandemii dzienną liczbę zgonów. Z powodu Covid-19 zmarło dziesięć osób, wszystkie w stanie Wiktoria. W całym stanie jest około stu ognisk. Zakażenia notuje się w miejscach pracy, domach pomocy społecznej, czy szpitalach i dużych zakładach pracy. Wiktoria jest odcięta od reszty kraju, wprowadzono tam radykalne obostrzenia.

Na Bliskim Wschodzie najwięcej przypadków odnotował Iran. Koronawirusem zakaziło się tam ponad 280 tysięcy osób. Pogarsza się sytuacja w Pakistanie, w którym odnotowano ponad 270 tysięcy przypadków, z czego ponad tysiąc w ciągu ostatniej doby. W obu tych krajach wyzdrowiało, odpowiednio, ponad 250 i 237 tysięcy chorych. W Arabii Saudyjskiej stwierdzono ponad 260 tysięcy zakażeń, z czego już ponad 217 tysięcy osób wyzdrowiało.
W Afryce najwięcej zakażeń odnotowano w Republice Południowej Afryki - ponad 430 tysięcy. Wyzdrowiała tam ponad połowa z nich, a ponad 6,5 tysiąca chorych zmarło.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Brazylia. 1071 zgonów na Covid-19 podczas ostatniej doby

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2020 07:17
Ministerstwo zdrowia poinformowało w sobotę w dobowym raporcie o 1 071 nowych zgonach na Covid-19 oraz o 39 023 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus na świecie: liczba zakażonych przekroczyła 13 mln

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2020 09:37
Liczba zachorowań na COVID-19 na świecie przekroczyła 13 milionów, z kolei liczba ofiar śmiertelnych wynosi obecnie 573 tys. Takie dane podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Maryland, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.
rozwiń zwiń