X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowy wniosek prokuratora ws. finansów prezydenta. Trump: to polowanie na czarownice

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 06:39
Donald Trump odniósł się w poniedziałek wieczorem do wznowionych przez prokuratora okręgowego Manhattanu Cyrusa Vance'a Jr. wysiłków prawnych o ujawnienie zeznań podatkowych prezydenta oraz "The Trump Organization. - To tylko kolejna odsłona polowania na czarownice – ocenił amerykański przywódca.
Donald Trump
Donald TrumpFoto: Evan El-Amin/ Shutterstock

Trump odmówił publicznego ujawnienia swoich zeznań podatkowych. Zerwał w ten sposób z praktyką trwającą ponad cztery dekady, której podporządkowali się w tym czasie inni prezydenci.

Porażki Demokratów

donald trump pap 1200.jpg
"Systemowy charakter niejasności". Prokurator chce wglądu w dokumenty firm Trumpa

Trump porównał zapowiadane działania Vance'a do innych dochodzeń, które miały miejsce od rozpoczęcia jego kadencji w Białym Domu w roku w 2016. Zaliczył do nich śledztwo prowadzone przez prokuratora specjalnego Roberta Muellera w sprawie ingerencji Rosji w amerykańskie wybory 2016 roku oraz impeachment wszczęty przez kontrolowaną przez Demokratów Izbę Reprezentantów za nadużycia władzy prezydenckiej i utrudnianie śledztwa. Został jednak uniewinniony przez republikański Senat.

- To problem Demokratów. Nie udało im się z Muellerem, nie udało im się z niczym, chybili w Kongresie, chybili na każdym etapie tej rozgrywki - ocenił Trump.

100 dni do wyborów w USA. Pandemia wywróciła do góry nogami kampanię prezydencką

Polowanie na czarownice

Prezydent określił postępowanie swych adwersarzy jako kontynuację najgorszych polowań na czarownice w historii Stanów Zjednoczonych.

trump 1200.jpg
Kampania prezydencka w USA. Donald Trump sugeruje przełożenie wyborów

- To straszna rzecz, którą robią, to naprawdę straszna rzecz. Polowanie na czarownice trwa już wystarczająco długo - przekonywał.

Podatkowe uniki

Były osobisty prawnik Trumpa, Michael Cohen, zeznał w zeszłym roku na Kapitolu, że Trump amerykański potentat na rynku nieruchomości zarówno zawyżał, jak i sztucznie obniżał wartość nieruchomości w celu ominięcia przepisów podatkowych i ubezpieczeniowych.

biden 1200.jpg
Kampania prezydencka w USA. Joe Biden wyraźnym faworytem wyścigu do Białego Domu

Sąd Najwyższy USA odrzucił w minionym miesiącu wniosek amerykańskiego przywódcy o zablokowanie wezwania do udostępnienia pod rygorem odpowiedzialności karnej (subpoena). Orzekł, że prezydenci nie mają immunitetu chroniącego przed ściganiem przez prokuratorów stanowych podczas sprawowania urzędu. Sąd Najwyższy zezwolił jednak zarazem Trumpowi na przedstawienie innych argumentów przemawiających przeciwko tego rodzaju wezwaniu przez sądy okręgowe na szczeblu federalnym.

Skorzystali z tego w ubiegłym tygodniu prawnicy prezydenta na drodze sądowej. Argumentowali m.in., że subpoena "jest równoznaczna z nękaniem prezydenta", "naruszeniem jego praw", jest "przesadna" i "wykracza poza ramy śledztwa wielkiej ławy przysięgłych (Wielkie Jury) zapoczątkowanego w 2018 roku".

fc

Czytaj także

Donald Trump odwołał konwencję partyjną na Florydzie. Powodem koronawirus

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 02:00
Donald Trump odwołał, zaplanowaną na sierpień konwencję Partii Republikańskiej w Jacksonville na Florydzie. Prezydent Stanów Zjednoczonych miał podczas niej oficjalnie zaakceptować republikańską nominację w tegorocznych wyborach prezydenckich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory w USA. Artur Wróblewski: sondaże są dla Trumpa bezwzględne

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2020 14:00
- Ogólne wrażenie jest niefortunne dla Donalda Trumpa, ponieważ w Chicago występuje przestępczość niemal jak z lat 20. XX wieku, mamy pandemię COVID-19, kryzys gospodarczy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego.
rozwiń zwiń