X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wiec w centrum Mińska. Historyczne flagi Białorusi, odśpiewanie "Murów"

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2020 23:43
Około pięciu tysięcy osób, jak szacują dziennikarze, uczestniczyło w wieczornym wiecu białoruskiej opozycji na centralnym Placu Niepodległości w Mińsku. Wiec zakończył się odśpiewaniem piosenki "Mury" Jacka Kaczmarskiego.
Protesty na Białorusi trwają od niemal dwóch tygodni
Protesty na Białorusi trwają od niemal dwóch tygodniFoto: PAP/EPA/YAUHEN YERCHAK

Na manifestacji, tak jak i na poprzednich, powiewały historyczne biało-czerwono-białe flagi Białorusi i były transparenty z hasłami żądającymi odejścia prezydenta Aleksandra Łukaszenki.

POLSKIE RADIO dla Bialorusi.jpg
Polskie Radio - Serwisy specjalne dla Białorusi

W Mińsku tłum zaśpiewał także fragment "Murów" Jacka Kaczmarskiego. 

Łańcuch solidarności w Mińsku, protesty w mniejszych miastach

Wcześniej, w pobliżu centralnego bazaru Kamarouka, kobiety ustawiły się w "łańcuchu solidarności", który miał około kilometra. Ubrane na biało przyniosły też białe kwiaty na znak pokojowego protestu. - Jesteśmy pokojowo nastawione. Chcemy, aby nas usłyszały władze. W wyborach ukradziono nam głosy. Ukradziono nam wolność - powiedziała Polskiemu Radiu mieszkanka Mińska.

Kobiecy protest w Mińsku - fot. Włodzimierz Pac/ Polskie Radio Kobiecy protest w Mińsku - fot. Włodzimierz Pac/ Polskie Radio

Posłuchaj
00:08 belarus-nam-ukradli-swobodom-setka - iar.mp3 Jedna z uczestniczek łańcucha solidarności: jesteśmy pokojowo nastawione. Chcemy, aby nas usłyszały władze. W wyborach ukradziono nam głosy. Ukradziono nam wolność (IAR)

 

Mniejsze akcje protestu odbyły się w innych białoruskich miastach: Grodnie, Brześciu i Bobrujsku.

Jutro białoruska opozycja zapowiada zorganizowanie w stolicy wielkiego "Marszu nowej Białorusi".

Czytaj także: 

mbl

Czytaj także

Szczerski: Polska nie miała i nie ma zamiarów naruszania integralności terytorialnej Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2020 18:00
- Polska konsekwentnie na arenie międzynarodowej opowiada się za prymatem prawa międzynarodowego w relacjach między państwami. Przestrzeganie prawa międzynarodowego jest, w naszym przekonaniu, podstawą pokoju na świecie. Dlatego jest dla nas zasmucające i zadziwiające, że w propagandzie władz Białorusi pojawiają się sugestie jakoby Polska miała zamiar naruszać integralność terytorialną tego państwa. Polska nie miała i nie ma takich zamiarów - poinformował szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruski polityk: Polskie Radio w dobrym momencie wystartowało z serwisami w naszym języku

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2020 20:45
Białoruscy politycy i eksperci podkreślają, że Polskie Radio we właściwym czasie rozpoczęło nadawanie na antenie Programu 1 Polskiego Radia serwisów w języku białoruskim. Zwracają uwagę, że dziś nad ranem władze zablokowały około 70 portali niezależnych mediów i stron internetowych polityków opozycyjnych. Dziś rano rozpoczęto nadawanie serwisów po białorusku na falach długich radiowej Jedynki, które docierają na całą Białoruś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rzetelna informacja równie ważna, jak tlen dla człowieka". Krzysztof Czabański o serwisach dla Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2020 06:03
Pełna, rzetelna informacja dla społeczeństwa jest tak samo ważna, jak tlen dla człowieka do życia – powiedział przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański. Od soboty na antenie Pierwszego Polskiego Radia trzy razy dziennie będzie można usłyszeć serwisy informacyjne w języku białoruskim.
rozwiń zwiń