more_horiz
Wiadomości

"Gadulstwo brzydszą zarazą niż COVID". Apel Franciszka do wiernych

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2020 15:31
Papież Franciszek powiedział w niedzielę wiernym, że "gadulstwo jest brzydszą zarazą niż COVID". - Zdobądźmy się na wysiłek - żadnego obgadywania - apelował podczas spotkania na modlitwie Anioł Pański w Watykanie.
Papież Franciszek pozdrawia wiernych zebranych na Placu Świętego Piotra w Watykanie
Papież Franciszek pozdrawia wiernych zebranych na Placu Świętego Piotra w WatykanieFoto: PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

W rozważaniach poprzedzających południową modlitwę papież mówił, że często zdarza się, iż kiedy inni widzą, że komuś coś się nie udało lub popełnił błąd, idą opowiedzieć to innym. Zaczyna się, zauważył, "gadanina".

Posłuchaj
00:57 Papież Kowalczuk IAR.mp3 Papież: obgadywanie innych to gorsza zaraza od koronawirusa. Relacja Piotra Kowalczuka (IAR)

"Wielkim gadułą jest diabeł"

east news papież watykan 1200.jpg
Papież: poświęcając się Słowu Bożemu i pomocy bliźnim doświadczymy bożej wdzięczności

- Takie obgadywanie zamyka serce wspólnoty. Wielkim gadułą jest diabeł, który zawsze mówi złe rzeczy o innych, bo to jest kłamca, który stara się podzielić Kościół, oddalić braci i rozbić wspólnotę. Zdobądźmy się na wysiłek - żadnego obgadywania. Gadulstwo to brzydsza zaraza niż COVID - stwierdził Franciszek.

Czytaj również:

Zwrócił zarazem uwagę na to, jak ważne jest "braterskie napomnienie". Jak tłumaczył, to nie chodzi o "bezapelacyjne potępienie". To powinien być - wskazał papież - "zdrowy nawyk".

Papież modlił się o braterskie relacje we wspólnotach

Modlił się o to, aby we wspólnotach chrześcijańskich panowały "braterskie relacje, zawsze oparte na wzajemnym przebaczeniu i przede wszystkim na niezwyciężonej mocy Miłosierdzia Bożego".

Podkreślił, że niechrześcijańską postawą jest mówienie: "Niech sobie poradzą sami" i "umywanie rąk".

Wśród setek wiernych przybyłych na plac Świętego Piotra papież odnotował między innymi obecność Polaków.

jmo

Zobacz także

Zobacz także