X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Wspólne stanowisko ws. Białorusi, współpraca gospodarcza". Premier o tematach wizyty na Litwie

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 21:00
W czwartek rozpoczynamy bardzo ważne polsko-litewskie konsultacje. Będziemy rozmawiać o wspólnym stanowisku w sprawie Białorusi, szerszym spojrzeniu na sprawy wschodnie, pogłębieniu współpracy gospodarczej i wsparciu polskiej mniejszości na Litwie - poinformował premier Mateusz Morawiecki.
Mateusz Morawiecki
Mateusz MorawieckiFoto: Twitter

Premier Mateusz Morawiecki rozpoczął wizytę na Litwie. Związana jest ona z polsko-litewskimi konsultacjami międzyrządowymi, w których weźmie udział ponad dwudziestu ministrów z obu państw.

1200_Morawiecki_EN.jpg
"Zadeklarowałem gotowość niesienia pomocy". Premier zapowiada wsparcie dla Polaków na Białorusi

Oficjalny obiad z premierem Litwy

Zaraz po przylocie Mateusz Morawiecki udał się na spotkanie z szefem litewskiego rządu Sauliusem Skvernelisem, które odbyło się podczas oficjalnego obiadu.

- Jutro rozpoczynamy bardzo ważne polsko-litewskie konsultacje. Będziemy rozmawiać o wspólnym stanowisku w sprawie Białorusi, szerszym spojrzeniu na sprawy wschodnie, pogłębieniu współpracy gospodarczej i wsparciu polskiej mniejszości na Litwie. Dziękuję za zaproszenie panu premierowi Sauliusowi Skvernelisowi – napisał Mateusz Morawiecki we wpisie na Facebooku opatrzonym zdjęciem z obiadu z litewskim premierem.

Program wizyty premiera na Litwie

Rano premier Mateusz Morawiecki spotka się prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą, a z szefem litewskiego rządu Sauliusem Skvernelisem złoży kwiaty na cmentarzu na Rossie. Konsultacje międzyrządowe odbędą się w wileńskim Pałacu Wielkich Książąt Litewskich.

Posłuchaj
00:49 10633146_1.mp3 Premier Mateusz Morawiecki rozpoczął wizytę na Litwie. Relacja Kamila Zalewskiego (IAR)

Delegacje będą rozmawiać m.in. na temat bezpieczeństwa, współpracy w regionie i relacji transatlantyckich. Poruszone będą kwestie gospodarcze oraz dotyczące współpracy infrastrukturalnej i energetycznej.

Premierowi w czwartek podczas konsultacji towarzyszyć mają wicepremierzy Piotr Gliński, Jacek Sasin oraz Jadwiga Emilewicz, a także szefowie resortów: edukacji, infrastruktury, nauki, klimatu, obrony narodowej, spraw wewnętrznych, zdrowia.

Podpisanie deklaracji o partnerstwie

Podczas konsultacji międzyrządowych podpisana zostanie także deklaracja o partnerstwie strategicznym. Obie strony zapowiadają, że wiele uwagi będzie poświęcone sytuacji na Białorusi. Poruszone mają być też zagadnienia związane z umacnianiem więzi kulturowych Polski i Litwy oraz ze wspólną polityką pamięci historycznej.

Czytaj również:

Po południu premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w uroczystości z okazji pierwszej rocznicy działalności kanału TVP Wilno. Zostanie też podpisany list intencyjny w sprawie rozbudowy wileńskiego Domu Kultury Polskiej.

kad, jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Walka z historycznymi kłamstwami Rosji. Premier dziękuje prezydentowi Litwy

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2020 01:58
Premier Mateusz Morawiecki podziękował litewskiemu prezydentowi za stanowisko w sprawie rosyjskiej polityki historycznej. Podczas unijnego szczytu w Brukseli prezydent Gitanas Nauseda wezwał Unię Europejską do stanowczych reakcji na zakłamywanie historii przez Rosję.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier Słowacji: obecnie w relacjach z Białorusią to Polska odgrywa rolę lidera w V4

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 16:51
- W relacjach z Białorusią w obecnej sytuacji to Polska odgrywa rolę lidera w V4 - powiedział w piątek w Lublinie po szczycie Grupy Wyszehradzkiej premier Słowacji Igor Matovicz. Podziękował też Polakom, w rocznicę powstania Solidarności, za to, że pokazali jak zwalczyć komunizm.
rozwiń zwiń