X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Jedynie Rosja próbuje zmieniać granice siłą". Wiceszef MSZ w rozmowie z białoruskimi mediami

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 19:44
Marcin Przydacz, wiceminister spraw zagranicznych, w wywiadzie dla białoruskich dziennikarzy powiedział, że Polska zamierza zaproponować partnerom w Unii Europejskiej plan gospodarczego wsparcia demokratycznej Białorusi. Warunkiem jest przeprowadzenie na Białorusi wolnych wyborów z udziałem międzynarodowych obserwatorów.
Marcin Przydacz, MSZ
Marcin Przydacz, MSZFoto: Tymon Markowski/MSZ/Twitter

Wiceszef dyplomacji pytany o wypowiedzi prezydenta Alaksandra Łukaszenki dotyczące domniemanych planów zajęcia Grodna powiedział, że Polska nigdy nie miała i nie ma planów zmiany swojej wschodniej granicy. - Dziś już nikt w Europie nie myśli o budowaniu swojej pozycji poprzez zagarnięcia terytoriów - wyjaśnił.

1200_Morawiecki_EN.jpg
Premier: wolna, demokratyczna Białoruś to niezbędny element dobrobytu i bezpieczeństwa całej Europy

- Jedynym państwem znanym mi w tej części świata, które próbuje siłą zmieniać granice, jest Rosja - dodał Marcin Przydacz.

Wiceminister zapytany przez Polskie Radio o to, czy robione są analizy na wypadek pogorszenia sytuacji na Białorusi i hybrydowych ataków Rosji, odpowiedział twierdząco. - Tak, oczywiście, ale to jest scenariusz najmniej pożądany przez wszystkich. Myślę, że nie jest to także w interesie Rosji - zaznaczył polityk.

Posłuchaj
00:14 Przydacz Białoruś.mp3 Białoruś: wywiad M. Przydacza dla niezależnych mediów (IAR)

 

Dodał, że ewentualne przekraczanie granic prawa międzynarodowego spotka się ze zdecydowaną reakcją społeczności międzynarodowej.

kb

Czytaj także

Wbrew słowom Łukaszenki granice Białorusi z Polską i Litwą pozostają otwarte

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 16:27
Granice Białorusi z Polską i z Litwą nie zostały zamknięte w piątek, chociaż w czwartek taki krok zapowiadał białoruski prezydent Alaksander Łukaszenka. Eksperci sugerują, że "prezydent zapewne miał na myśli wzmocnienie granicy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

UE opracowuje dalsze kroki wobec Białorusi. W spotkaniach udział weźmie Cichanouska

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 17:33
Szef dyplomacji UE Josep Borrell zaprosił kandydatkę opozycji w wyborach prezydenckich na Białorusi Swiatłanę Cichanouską na śniadanie w poniedziałek z unijnymi ministrami spraw zagranicznych przed ich posiedzeniem w Brukseli - poinformowało w piątek źródło unijne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jesteśmy gotowi na radykalne kroki". Mińsk odpowiada na groźbę unijnych sankcji

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 18:19
- Mińsk odpowie na sankcje UE w adekwatny sposób, jest gotów na radykalne kroki - zapowiedział szef białoruskiej dyplomacji Uładzimir Makiej. Jednym z tych kroków może być weryfikacja poziomu reprezentacji dyplomatycznej innych państw.
rozwiń zwiń