more_horiz
Wiadomości

Wiceszef MSZ: w regionie tylko Rosja ingeruje w sprawy wewnętrzne innych państw

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2020 17:39
- Jedynym krajem, który ingeruje w sprawy wewnętrzne innych państw w tej części świata, jest Rosja - powiedział wiceszef polskiego MSZ Marcin Przydacz na konferencji prasowej z przedstawicielami białoruskich mediów.
Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz
Wiceminister spraw zagranicznych Marcin PrzydaczFoto: PAP/Leszek Szymański

Jak czytamy w relacji ze spotkania zamieszczonej przez białoruskie Euroradio, Marcin Przydacz ocenił, że język, którym posługują się władze Białorusi to "miniony wiek".

morawiecki en 1200.jpg
"To barbarzyństwo musi się skończyć". Premier potępił odebranie dziecka białoruskim aktywistom

Podkreślił, że głównym celem polskiej i międzynarodowej dyplomacji jest rozwijanie stosunków gospodarczych, kulturalnych i międzyludzkich. Wiceszef MSZ stwierdził, że siły NATO w regionie mają charakter obronny i zostały rozlokowane przed kryzysem politycznym na Białorusi.

Czytaj także:

Wiceszef polskiego MSZ dodał, że Polska i przedstawiciele NATO obserwują sytuację na Białorusi, w tym przerzut wojsk z Witebska do Grodna. - Nadal będziemy monitorować te ruchy - mówił Marcin Przydacz.

- Martwimy się, że wojska są przyciągane do naszej granicy. Oczywiście po naszej stronie nie ma żadnych ruchów wojsk - zaznaczył wiceminister spraw zagranicznych.

bartos

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem