X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Brutalne interwencje i liczne zatrzymania. Demonstracje na Białorusi we wszystkich dużych miastach

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2020 16:45
Na Białorusi w 43. dniu powyborczych protestów demonstracje odbyły się we wszystkich dużych miastach. Niemal we wszystkich dochodziło do interwencji OMON-u i licznych zatrzymań demonstrantów. Zamknięte przez władze Centrum Obrony Praw Człowieka "Wiasna" ustaliło dotychczas nazwiska ok. 100 zatrzymanych. 
Protest na Białorusi, Mińsk
Protest na Białorusi, MińskFoto: PAP/EPA/STR

Gdy OMON rozpędzał i zatrzymywał ludzi na ulicach Niamiha i prospekcie Zwycięzców, na placu w pobliżu pomnika "Mińsk- miasto bohater" zebrało się - według niezależnych mediów - kilkadziesiąt tysięcy ludzi. 

pap protesty w mińsku  1200.jpg
"Łukaszenka zakładnikiem resortów siłowych i Rosji". Ekspert o protestach na Białorusi

Następnie demonstranci skandując "Niech żyje Białoruś" oraz niosąc historyczne biało-czerwono-białe flagi ruszyli w kierunku Pałacu Niezależności, gdzie znajduje się nowa rezydencja prezydenta. Droga pochodu została tam zablokowana przez służby specjalne. Demonstracja trwała około 7 godzin. Do licznych zatrzymań dochodziło na początku pochodu i w trakcie jego zakończenia.

Posłuchaj
00:33 Białoruś OMON.mp3 Białoruskie służby starają się nie dopuścić do marszów (IAR). Korespondencja Włodzimierza Paca z Mińska.

Służby specjalne użyły wobec protestujących w Brześciu gazu łzawiącego i strzałów ostrzegawczych w powietrze. Miały miejsca liczne i, jak informują media, brutalne zatrzymania demonstrantów.

O brutalnych zatrzymaniach - w tym kobiety w ciąży - informują również dziennikarze z Grodna. W Homlu OMON-owi po kilku godzinach udało się rozproszyć kolumnę protestujących. Opozycyjne wiece odbywają się też w Witebsku i Mohylewie

Masowe protesty

Demonstracje odbywają się we wszystkich większych miastach kraju: Homlu, Brześciu, Grodnie, Mohylewie, Witebsku i Soligorsku. W większości miejsc doszło już do zatrzymań i prób uniemożliwienia protestów przez OMON. 

kb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nie ma powrotu do sytuacji sprzed wyborów". Małgorzata Bonikowska o sytuacji na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2020 14:35
- Niepokojące jest to, że władza, na czele z Aleksandrem Łukaszenką nie tylko nie odpuszcza, ale wręcz się wzmacnia. Z punktu widzenia Zachodu nie jest to dobry scenariusz, to odciąga ten kraj od jakichkolwiek myśli o próbie budowania samodzielnego państwa - mówiła w Polskim Radiu 24 Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protesty na Białorusi. Służby starają się nie dopuścić do marszów

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2020 15:06
Białoruska opozycja usiłuje zorganizować kolejny protest. Jednak napotyka na mocne przeciwdziałania milicyjnego OMON-u i wojsk wewnętrznych. Doszło do zatrzymań demonstrantów niemal we wszystkich większych miastach kraju.
rozwiń zwiń