X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Koszt nieprzestrzegania kwarantanny wzrośnie. Londyn odpowiada na przyrost zachorowań COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2020 17:39
Dziesięć tysięcy funtów - nawet tyle będzie trzeba wkrótce zapłacić w Anglii za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny. Chodzi o obowiązek izolowania się po powrocie z niektórych rejonów świata, ale też o pozostanie w domu przez dwa tygodnie, jeśli przebywało się w towarzystwie zakażonej osoby.
Znak wzywający do zachowania dystansu, Wielka Brytania
Znak wzywający do zachowania dystansu, Wielka BrytaniaFoto: Jono Photography/shutterstock

Z danych rządu wynika, że część ludzi nie stosuje się do dotychczasowych zasad. Łamany jest na przykład zakaz spotykania się w gronie większym niż sześć osób. Liczba zakażeń rośnie, a administracja Borisa Johnsona ostrzega, że być może będzie musiała wprowadzić ostrzejsze środki. Nie wyklucza się ponownego lockdownu - zamknięcia kraju.

UK pandemia 1200 free.jpg
"Rozważamy powrót do pełnego lockdownu". Wielka Brytania zaostrza restrykcje

Nowe zasady wejdą w życie za osiem dni. Najpierw łamiącym reguły grozić będzie grzywna 1000 funtów, a w przypadku kolejnych wykroczeń - 10 razy więcej.

Posłuchaj
00:48 Kary w UK.mp3 Anglia. Będą wielotysięczne kary za zignorowanie obowiązku kwarantanny. Korespondencja Adama Dąbrowskiego z Londynu (IAR)

 

Ludzie biedniejsi i niemogący wykonywać pracy zdalnie mają dostawać 500 funtów tygodniowo. - Jeśli każdy będzie przestrzegał zasad, uda nam się uniknąć ogólnokrajowego lockdownu, ale musimy być przygotowani - mówił w BBC minister zdrowia Matt Hancock. Rząd jest zaniepokojony rozluźnieniem dyscypliny. 

Czytaj także:

Lider opozycji Keir Starmer zapytał dlaczego rząd doprowadził do sytuacji, w której kraj znajduje się na krawędzi. - Na miejscu premiera przeprosiłbym za zbyt małą liczbę dostępnych testów na obecność koronawirusa. Mieliśmy całe lato na przygotowania - mówił polityk Partii Pracy w brytyjskiej telewizji publicznej. Media od wielu dni donoszą o przypadkach, gdy ludzie z objawami nie mogą zdobyć testu. Czasami kierowani są w miejsca odległe o setki kilometrów od ich miejsca zamieszkania. Popyt na badania wzrósł we wrześniu, gdy zaczęły się powroty do szkół, a ludzie częściej wracają do biur.

Burmistrz Londynu Sadiq Khan wzywa rząd do natychmiastowego działania i przekonuje, że na stolicę trzeba nałożyć lokalne ograniczenia, by uniknąć powtórki sytuacji z końca marca.

Od wczoraj premier Johnson przewodzi specjalnej naradzie ministrów. Minister finansów podkreśla, że zbyt mocne ograniczenia uderzają w gospodarkę, a ludzie stracą pracę. Szczególnie zagrożony jest, bardzo rozwinięty na Wyspach, sektor usług.


kb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bank Anglii: prognozy dla brytyjskiej gospodarki "pozostają wyjątkowo niepewne"

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 15:20
Zgodnie z oczekiwaniami rynku, angielski Komitet Polityki Monetarnej (MPC) jednomyślnie podjął decyzję o pozostawieniu głównej stopy procentowej na rekordowo niskim poziomie 0,1 proc. oraz wartości programu skupu obligacji na poziomie 745 mld funtów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Burmistrz Londynu: prawdopodobnie konieczne będą dodatkowe restrykcje

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2020 01:20
- Jest coraz bardziej prawdopodobne, że w Londynie konieczne będą dodatkowe ograniczenia w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem - ostrzegł w piątek wieczorem burmistrz brytyjskiej stolicy Sadiq Khan. Dodał, że nie chce czekać z ich wprowadzaniem.
rozwiń zwiń