Wpływ komunikacji zbiorowej na pandemię. Nowe dane włoskiej minister transportu

W środkach komunikacji istnieje bardzo niskie ryzyko zakażenia koronawirusem - oświadczyła włoska minister transportu Paola De Micheli. Podkreśliła jednocześnie, że należy zapewnić pasażerom większe poczucie bezpieczeństwa. Od jutra w Italii obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa przeciwwirusowego. 

2020-10-18, 23:31

Wpływ komunikacji zbiorowej na pandemię. Nowe dane włoskiej minister transportu
W ocenie włoskiej minister transportu, pasażerowie komunikacji zbiorowej są względnie bezpieczni przed zakażeniem koronawirusem. Foto: VILTVART/ Shutterstock

W związku z rozwojem pandemii koronawirusa we Włoszech, premier Giuseppe Conte dekretem zaostrzył obowiązujące środki bezpieczeństwa. Przedstawiając dekret, włoski premier powiedział, że jego celem jest uniknięcie wprowadzenia lockdownu w całym kraju. Przyrzekł, że przedsiębiorcom zostaną wyrównane straty, które poniosą w wyniku wprowadzenia środków bezpieczeństwa.

Powiązany Artykuł

Matteo Salvini 1200 PAP.jpg
"Najważniejszą regułą jest uniknąć lockdownu". Premier Włoch o walce z koronawirusem

Posłuchaj

Od jutra bary będą zamykane o 18.00. Restauracje mogą być otwarte do północy, ale przy stole nie może zasiadać więcej niż sześć osób. Lokalne władze otrzymały prawo wprowadzenia zakazu poruszania się po 21.00, a także innych - nieprzewidzianych w dekrecie - obostrzeń - relacja Piotra Kowalczuka (IAR) 0:52
+
Dodaj do playlisty

Zakażenia głównie poza transportem 

W ocenie włoskiej minister transportu, publiczne środki komunikacji w niewielkim stopniu odpowiadają za propagację koronawirusa SARS-CoV-2. - Wszystkie międzynarodowe badania wskazują, że odsetek zakażeń w środkach transportu jest bardzo niski. Samoloty, statki, autobusy, pociągi lokalne i dalekobieżne są przyczyną 0,1 proc. zakażeń - powiedziała minister w wywiadzie dla telewizji RAI.

Czytaj także: 

Jak zaznaczyła, w godzinach szczytu w środkach komunikacji nie jest przekraczany limit 70-75 procent miejsc. - Jesteśmy jednak świadomi, że musimy zapewnić większe poczucie bezpieczeństwa podczas przemieszczania się - dodała szefowa resortu, odnosząc się do dyskutowanej we Włoszech kwestii częstego tłoku w transporcie publicznym w dobie drugiej fali pandemii.

REKLAMA

Minister De Micheli wyraziła przekonanie, że sytuację poprawią następne decyzje rządu, w tym wprowadzenie bardziej elastycznego godzinowego rozkładu otwierania szkół i zwiększenie zakresu pracy zdalnej w wielu instytucjach. - Kroki te odciążą lokalny transport - oceniła.

Rekordowa liczba zakażeń

Dziś w Italii zanotowano kolejną rekordową liczbę nowych przypadków zakażenia patogenem - blisko 12 tysięcy.


mbl

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej