X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Powiązanie wypłat funduszy UE z praworządnością. Stanowcza reakcja Viktora Orbana

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 12:10
Premier Węgier Viktor Orban zapowiedział, że nie zaakceptuje mechanizmu, który wiąże wypłaty funduszy europejskich z praworządnością. Kryteria uznawania poszczególnych krajów za "praworządne", które miałby zostać wprowadzone w Unii Europejskiej, porównał do działań byłego Związku Radzieckiego.
Viktor Orban podczas konferencji prasowej w Berlinie
Viktor Orban podczas konferencji prasowej w BerlinieFoto: 360b/shutterstock
dworczyk 663 twitter.jpg
UE chce powiązania funduszy z praworządnością. Dworczyk: nie będzie na to zgody

W Radiu Kossuth premier Węgier mówił, że we wtorek rozmawiał o tej kwestii z niemiecką kanclerz Angelą Merkel. - Kryteria uznawania praworządności miałyby znamiona szantażu opartego na przesłankach ideologicznych. Nie po to powstała Unia Europejska, by zmieniać ją w drugi Związek Radziecki - powiedział szef węgierskiego rządu.

Stanowisko Viktora Orbana wspiera polski premier Mateusz Morawiecki, który zagroził odrzuceniem przez Polskę budżetu Wspólnoty na lata 2021-2027, jeśli wypłata pieniędzy będzie uzależniona od tzw. praworządności. Szef polskiego rządu wysłał list w tej sprawie do liderów unijnych instytucji - przewodniczących Rady Europejskiej Charlesa Michela i Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, a także do Angeli Merkel, kanclerz Niemiec, które kierują w tym półroczu pracami Unii.

W ubiegłym tygodniu negocjatorzy Parlamentu Europejskiego i krajów członkowskich zawarli wstępne porozumienie w sprawie powiązania wypłat pieniędzy z unijnego budżetu z kwestią praworządności. Wprowadzeniu takiego mechanizmu sprzeciwiają się Polska i Węgry.

dn

Czytaj także

Prof. Grosse: Grupa Wyszehradzka wciąż nadaje ton Europie Środkowej

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2020 13:53
- Skupiamy się na koordynacji i inicjowaniu pewnych działań. Pokazujemy również swoją solidarność z partnerami, zwłaszcza teraz w okresie pandemii. Dlatego zarówno inicjatywa Trójmorza, jak i sama Grupa Wyszehradzka cały czas się rozwijają, mimo że nie wszyscy w to na początku wierzyli - mówi o współpracy w Grupie Wyszehradzkiej politolog i socjolog prof. Tomasz Grzegorz Grosse.
rozwiń zwiń