X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Czerwień przypomni o prześladowaniach chrześcijan. Rozpoczyna się #RedWeek

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 04:50
Przez kolejnych 7 dni prawie 100 katedr, setki kościołów i budynków zostanie podświetlonych na czerwono w geście solidarności z prześladowanymi chrześcijanami. #RedWeek to inicjatywa Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, która przypomina o cierpieniu około 250 milionów wyznawców Chrystusa, którzy nie mogą swobodne praktykować wiary.
Opactwo westminsterskie podświetlone na czerwono w ramach akcji RedWeek w 2019 roku
Opactwo westminsterskie podświetlone na czerwono w ramach akcji #RedWeek w 2019 rokuFoto: PAP/EPA/ FACUNDO ARRIZABALAGA

Ksiądz Waldemar Cisło, dyrektor Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie podkreśla, że Korea, Chiny, Bliski Wschód, Irak, Syria, Liban to kraje, w których chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowaną religią na świecie.

krzyz-swiatlo-przesladowanie-chrzescijanstwo-jennifer1051-Pixabay-1200.jpg
"Czerwona środa" ma przypominać o prześladowaniu chrześcijan na całym świecie

Zwraca także uwagę na cierpienie chrześcijan w Pakistanie, gdzie funkcjonuje prawo o bluźnierstwie. Jak mówił kapłan, ofiarą tego prawa padło małżeństwo - rodzice kilkorga dzieci - kobieta była w zaawansowanej ciąży - których sąsiad oskarżył o profanację Koranu. - Zanim przyjechała policja i zanim rozpoczął się proces spalono ich żywcem w piecu - mówił ksiądz Cisło. Dodaje, ze w toku wyjaśniania sprawy okazało się, że Koran pomylono z gazetą, a rodzice byli analfabetami.


Posłuchaj
00:26 pakistan - redweek - setka 2 .mp3 Jak mówi ksiądz Waldemar Cisło, w liczącym około 350 tysięcy Koptów Egipcie około 800 dziewcząt jest porywanych i wydawanych przez muzułmanów. Ksiądz Cisło dodaje, że rodziny nie mogą liczyć na pomoc wojska czy policji, które są zdominowane przez muzułmanów, także bieda nie pozwala im na obronę prawną (IAR)

 

Akcja ruszy w Austrii

W tym roku #RedWeek rozpocznie się w Austrii. W oświetlonej na czerwono katedrze świętego Szczepana w Wiedniu odbędzie się msza w intencji prześladowanych chrześcijan.

25 listopada w Wielkiej Brytanii zostanie zaprezentowany raport "Uwolnij jeńców" o chrześcijanach, którzy zostali niesprawiedliwie uwięzieni z powodu swojej wiary.

Czytaj także: 

W minionych latach w Red Week uczestniczyły takie miasta jak, Rzym, Londyn, Paryż, Rio de Janeiro i wiele innych.


mbl

Czytaj także

"Gdzie niezgoda, nienawiść i wrogość nie ma Bożego Ducha". Bp Czaja z przesłaniem na Jasnej Górze

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 01:15
- Bożego Ducha nie ma tam, gdzie jest niezgoda, gdzie jest kłamstwo, gdzie nienawiść i wrogość - mówił na Jasnej Górze biskup opolski Andrzej Czaja, który wygłosił homilię podczas mszy św. w drugim dniu trwających w sanktuarium narodowych rekolekcji dla wszystkich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ks. Bogdan Bartołd: grzechy ludzi Kościoła są dla młodzieży rzeczami karygodnymi

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 14:54
- Jeśli młodzi ludzie chcą widzieć w księdzu wzorzec, a dzieje się inna historia, to wytłumaczenie, że jesteśmy słabi, nie wystarcza. Powiedzmy sobie: człowieku, powołany przez Pana Boga, musisz się sprężyć, bo twoje świadectwo to najlepszy przykład - powiedział ks. Bogdan Bartołd, proboszcz Archikatedry św. Jana Chrzciciela w Warszawie.
rozwiń zwiń