more_horiz
Wiadomości

Dziś pilne spotkanie unijnych ekspertów w Brukseli. Tematem nowa odmiana koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 02:30
Dziś w Brukseli pilne spotkanie ekspertów z unijnych krajów (początek o godz. 11.00) w związku z pojawieniem się nowej mutacji koronawirusa w Wielkiej Brytanii. Nadzwyczajne spotkanie zorganizowały Niemcy kierujące w tym półroczu pracami Wspólnoty - poinformowała korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Na zdjęciu: przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli
Na zdjęciu: przewodniczący Parlamentu Europejskiego David SassoliFoto: PAP/EPA/YVES HERMAN/POOL
1200_Johnson_PAP.png
Nowy szczep koronawirusa uderza w Wielką Brytanię. Zwołano posiedzenie sztabu kryzysowego

Narada została zwołana w ramach unijnego mechanizmu reagowania kryzysowego. Eksperci z krajów członkowskich mają zdecydować o koordynacji działań na poziomie unijnym w reakcji na nową mutację koronawirusa na Wyspach Brytyjskich. Rozważane jest wprowadzenie zakazu lotów i wymogu obowiązkowych testów.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:47 10807044_1.mp3 UE: pilne spotkanie ekspertów ws. nowej mutacji koronawirusa w Wlk. Brytanii - relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
koronawirus lotnisko 1200 shutterstock.jpg
Europejskie kraje zawieszają połączenia lotnicze z Wielką Brytanią. Chodzi o nową mutację koronawirusa

Koordynacji działań oraz wymianie informacji służyła również wczorajsza nadzwyczajna wideokonferencja z udziałem ministrów z krajów członkowskich. Zorganizował ją gabinet szefa Rady Europejskiej Charlesa Michela. Z Polski, jak ustaliła brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka, uczestniczył minister ds. europejskich Konrad Szymański.

Nie czekając na unijne uzgodnienia część krajów, m.in. Polska, zdecydowała już o wstrzymaniu połączeń lotniczych z Wielką Brytanią. Belgia dodatkowo zawiesiła także połączenia kolejowe.

bartos/pb

Zobacz także

Zobacz także