X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Papież: Święta Rodzina punktem odniesienia i inspiracją dla wszystkich rodzin

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 17:41
Papież Franciszek powiedział w niedzielę, że Święta Rodzina jest wzorem, w którym "wszystkie rodziny świata mogą odnaleźć mocny punkt odniesienia i inspirację". Dodał, że trzy słowa muszą być stałym elementem życia rodzinnego: "proszę, dziękuję, przepraszam".
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Zwracając się do wiernych z biblioteki w Pałacu Apostolskim przed modlitwą Anioł Pański Franciszek podkreślił: "Naśladując Świętą Rodzinę jesteśmy wezwani do tego, by na nowo odkryć wartość wychowawczą komórki rodzinnej; musi ona być oparta na miłości, która zawsze odnawia relacje otwierając horyzonty nadziei".

- W rodzinie można doświadczyć prawdziwej komunii, gdy jest ona domem modlitwy, kiedy uczucia są głębokie i czyste i gdy przebaczenie przeważa nad niezgodą, gdy codzienna szorstkość życia jest łagodzona przez wzajemną czułość i pogodną akceptację woli Boga - wyjaśnił papież.

Posłuchaj
00:57 10816500_1.mp3 Papież ogłosił Rok Rodziny (IAR)

- W ten sposób rodzina otwiera się na radość, jaką Bóg daje wszystkim, którzy potrafią dawać z radością. Jednocześnie znajduje energię duchową, by otworzyć się na zewnątrz, na innych, na służbę braciom, na współpracę w budowie świata zawsze nowego i lepszego - oświadczył Franciszek.

święta-rodzina-663.jpg
"Rodzina to miejsce uświęcenia". Przesłanie biskupa Wiesława Śmigla na Niedzielę Świętej Rodziny

"Proszę, dziękuję, przepraszam"

Ojciec Święty mówił też, że w codziennym życiu wśród bliskich zawsze powinny być używane trzy słowa: "proszę, dziękuję, przepraszam". Stwierdził, że na koniec dnia po kłótni trzeba zawsze się pogodzić i przestrzegał przed "zimną wojną dnia następnego".

Franciszek powiedział także, że swe myśli kieruje do rodzin, które straciły kogoś bliskiego z powodu COVID-19 i wszystkich doświadczonych przez konsekwencje pandemii.

- Myślę również o lekarzach, o pielęgniarkach i pielęgniarzach oraz całym personelu medycznym, którego wielkie zaangażowanie na pierwszej linii w walkę z szerzeniem się wirusa miało znaczące reperkusje dla życia rodzinnego - dodał.

Czytaj także:

Papież przypomniał, że 19 marca przyszłego roku przypada piąta rocznica ogłoszenia jego adhortacji apostolskiej "Amoris laetitia" , dedykowanej rodzinie i ogłosił, że zainaugurowany zostanie wtedy rok refleksji na ten temat.

Rok ten, zaznaczył, zakończy się obchodami X Światowego Spotkania Rodzin, które odbędzie się w Rzymie w czerwcu 2022 roku.

To była kolejna modlitwa Anioł Pański odmówiona przez papieża w bibliotece. Plac Świętego Piotra pozostał niemal pusty z powodu częściowego lockdownu we Włoszech.

ks

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pasterka w Watykanie. Papież: rzucamy się do żłobów próżności zapominając o żłóbku w Betlejem

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2020 21:15
- Narodziny Jezusa są nowością, która pozwala nam rodzić się co roku na nowo, znaleźć w Nim siłę, by stawić czoło każdej próbie - podkreślił papież Franciszek podczas pasterki w Watykanie. Z powodu ograniczeń sanitarnych w nabożeństwie mogło wziąć udział bardzo niewielu wiernych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś: metropolita Tadeusz Kondrusiewicz owacyjnie powitany przez wiernych

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2020 22:25
W mińskim kościele katedralnym wieczorem odbyły się pierwsze dwa nabożeństwa z udziałem zwierzchnika białoruskich katolików. Wierni powitali wielominutową owacją arcybiskupa Tadeusza Kondrusiewicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież Franciszek: małe gesty miłości zmieniają historię

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2020 14:43
Papież w katechezie przed południową modlitwą Anioł Pański powiedział, że przebaczenie jest nasieniem nawrócenia. Zaznaczył, że w codziennym życiu możemy brać przykład ze św. Szczepana, pierwszego męczennika.
rozwiń zwiń