X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Alaksandr Łukaszenka odznaczył OMON-owców. To nagroda za tłumienie protestów

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 23:54
Alaksandr Łukaszenka wręczył w środę odznaczenia państwowe przedstawicielom struktur siłowych zaangażowanych w tłumienie protestów na Białorusi. Sam zaś dostał od OMON-u czarny beret za "szczególne zasługi".
Alaksandr Łukaszenka
Alaksandr ŁukaszenkaFoto: Shutterstock.com / exsilentroot

- Jeśli ludzie w mundurach na darmo jedli chleb, jeśli by w czasie tych sierpniowych dni zawahali się, żylibyśmy dzisiaj w innym kraju. Czy w ogóle byśmy żyli, czy istniałby ten kraj... - rozważał Alaksandr Łukaszenka podczas wizyty w stołecznym oddziale OMON-u, milicji specjalnego przeznaczenia, który odegrał kluczową rolę w tłumieniu protestów na Białorusi.

pap_20201011_1I7 (1).jpg
Represje na Białorusi. Politolog: zamknięcie granic wiąże się z 3. etapem operacji reżimu, wyniszczaniem alternatywy

Łukaszenka odznaczył OMON-owców

- Każdy funkcjonariusz i żołnierz, człowiek w mundurze, powinien wiedzieć i rozumieć, że po naszej stronie jest prawo i że są chronieni przez państwo - zapewnił. Według niego "ludzie wierzą w struktury siłowe i wiedzą, że zawsze przyjdą im one na pomoc".

Łukaszenka wręczył odznaczenia państwowe przedstawicielom MSW, ministerstwa obrony, Komitetu Bezpieczeństwa Państwowego i innych struktur siłowych.

Z kolei dowódca mińskiego OMON-u wręczył białoruskiemu przywódcy czarny beret OMON-u za szczególne zasługi. - Był pan z nami w szeregach bojowych i teraz jest pan pełnowartościowym omonowcem - oświadczył Dzmitry Bałaba.

Czytaj również:

Posłuchaj
00:53 Białoruś IAR.mp3 Wykładowcy białoruskich uniwersytetów dostali prośbę od przełożonych o napisanie życzeń noworoczno-świątecznych dla Alaksandra Łukaszenki. Niezależne mińskie media informują, że taką akcję prowadzi między innymi Uniwersytet Transportu w Homlu i Uniwersytet Państwowy w Baranowiczach. Relacja Włodzimierza Paca (IAR)

Oskarżanie zachodu o organizacje protestów

- Bunt, blitzkrieg i kolorowa rewolucja nie udały się - powiedział Łukaszenka. Znowu oskarżył Zachód o zwiększanie potencjału wojskowego u białoruskich granic, a Polskę i Litwę określił jako "poligony regularnych manewrów i ćwiczeń wojsk NATO". O organizację ulicznych zamieszek oskarżył "dyrygentów" z zagranicy i kolaboracjonistów wewnątrz kraju, których porównał do pomocników hitlerowskiej III Rzeszy.

Od wyborów prezydenckich, tj. od 9 sierpnia, na Białorusi dochodzi do protestów przeciwko sfałszowaniu ich wyników. Władze przy pomocy struktur siłowych odpowiedziały na nie bezprecedensowymi represjami, zaś swoich krytyków przedstawiają jako instrument zachodniego spisku.

jmo

Czytaj także

"Pieśni przebudzenia" - reportaż nagrodzony Grand Prix w Konkursie KRRiT

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 06:20
Jury Konkursu o Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wybrało najlepsze reportaże 2020 roku. Główną nagrodę otrzymali Alicja Pietruczuk i Źmicier Kościn z Polskiego Radia Białystok za reportaż radiowy "Pieśni przebudzenia". Zapraszamy do wysłuchania reportażu
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaka będzie przyszłość protestów społecznych na Białorusi?

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 21:02
- 2021 rok będzie musiał odpowiedzieć na pytanie, czy uda się utrzymać potencjał demonstracji. Jest to zaskakujący proces, bo nie ma charakteru czysto politycznego w sensie organizacji, nie stoi za nim żadna siła polityczna - powiedział Paweł Bobołowicz, korespondent polskich mediów w Kijowie.
rozwiń zwiń