X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Po zamieszkach w Waszyngtonie. Szef Demokratów wzywa do usunięcia Trumpa z urzędu

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 19:12
Demokraci rozpoczęli przygotowanie procedury impeachmentu w celu usunięcia prezydenta Donalda Trumpa ze stanowiska po tym jak jego zwolennicy zaatakowali Kapitol. Taką informację przekazał David Cicilline, członek Izby Reprezentantów.
Donald Trump
Donald TrumpFoto: shutterstock.com/Joseph Sohm

  David Cicilline napisał w mediach społecznościowych, że pracuje nad przygotowaniem procedury impeachmentu wobec Donalda Trumpa. Powodem ma być protest jego zwolenników i ich wkroczenie do Kapitolu.

  Kapitol Trump PAP 1200.jpg
  Ujawniono tożsamość kobiety śmiertelnie postrzelonej na Kapitolu. Była weteranką Air Force

  Także szef mniejszości demokratycznej w Senacie USA Chuck Schumer wezwał wiceprezydenta Mike'a Pence'a do usunięcia prezydenta Donalda Trumpa ze stanowiska po ataku jego zwolenników na Kapitol, siedzibę amerykańskiego Kongresu.

  "To, co wydarzyło się wczoraj na Kapitolu, było powstaniem przeciwko Stanom Zjednoczonym, wywołanym przez prezydenta" - napisał Schumer w oświadczeniu, apelując do Republikanina Mike'a Pence'a o powołanie się na 25. poprawkę do konstytucji, która upoważnia wiceprezydenta i większość rządu do uznania prezydenta za niezdolnego do wykonywania funkcji oraz pozbawienia go władzy.

  "Jeśli wiceprezydent i rząd odmówią, Kongres powinien zjednoczyć się w celu wszczęcia postępowania w sprawie impeachmentu prezydenta. Ten prezydent nie powinien pozostać na stanowisku ani jednego dnia dłużej" - podkreślił Schumer.

  Czytaj także:

  Choć do końca kadencji Trumpa zostało mniej niż dwa tygodnie, usunięcie go z urzędu w ramach impeachmentu oznaczałoby pozbawienie go prawa do ponownego sprawowania funkcji publicznych. 

  itom

  Czytaj także

  Szturm protestujących na Kapitol. Dr Herudziński: to nie pierwsze tego typu zamieszki w USA

  Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 12:00
  - Takie zachowania społeczne budzą emocje wśród obserwatorów. Są to raczej emocje negatywne. Widzimy zamieszki, śmierć osób, które w nich uczestniczyły, więc trudno dopatrywać się tu zdrowego mechanizmu demokratycznego - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Tomasz Herudziński, socjolog.  
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  "Widzimy pęknięcie w Partii Republikańskiej". Dr Bartosz Rydliński o sytuacji w USA

  Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 16:51
  Mike Pence zachował się niezwykle przyzwoicie, zachował się tak, jak wymagała tego od niego konstytucja Stanów Zjednoczonych, pewna kultura demokratyczna i jednak starał się stać po stronie amerykańskiej demokracji. Pytanie jest, czy Partia Republikańska wyjdzie z takiego "porwania" przez Donalda Trumpa - mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartosz Rydliński, politolog z UKSW.
  rozwiń zwiń