X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Tragiczna sytuacja w Sudanie Południowym. Pomaga Polska Akcja Humanitarna

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 15:17
Niemal połowie mieszkańców Sudanu Południowego grozi głód - oceniają międzynarodowe organizacje pomocowe. O pomoc w dostarczeniu żywności apeluje ONZ, a zbiórkę dla Sudańczyków rozpoczęła Polska Akcja Humanitarna.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: MOHAMED NURELDIN ABDALLAHArchiwum/Reuters

RŚA forum 1200.jpg
"Polacy nie zgłosili chęci wcześniejszego powrotu do kraju". MSZ monitoruje sytuację w RŚA

Powodem głodu w Sudanie Południowym są trwające od siedmiu lat walki etniczne. W ostatnich miesiącach sytuację dodatkowo pogorszyły katastrofalne powodzie oraz epidemia koronawirusa. Międzynarodowe organizacje szacują, że głodem zagrożonych jest w sumie 6,5 miliona osób, a wśród nich milion to dzieci. - Poziom głodu i niedożywienia mieszkańców jest absolutnie rekordowy - mówi rzecznik Polskiej Akcji Humanitarnej Rafał Grzelewski.

Posłuchaj
00:50 10845034_1.mp3 Sudan Południowy - PAH pomaga podczas klęski głodu. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR) 

Polska organizacja jest obecna na miejscu od 15 lat i zbiera teraz pieniądze, by kupić głodującym żywność. - Nasi pracownicy są w terenie, pomagają mieszkańcom. To, do ilu osób uda się nam dotrzeć, zależy od przekazanych nam pieniędzy, dlatego apelujemy o wsparcie naszej specjalnej zbiórki na stronie internetowej - dodał Rafał Grzelewski. Szczegóły zbiórki Polskiej Akcji Humanitarnej można znaleźć na stronie internetowej organizacji www.pah.org.pl

Pomoc dla Sudanu Południowego zwiększyły agendy ONZ, ale nie są one w stanie dostarczyć żywności do najbardziej potrzebujących z powodu trwających tam walk plemiennych.

Sudan Południowy to najmłodsze państwo świata, które powstało 9 lat temu po oderwaniu się od Sudanu. Jest też jednym z najbiedniejszych krajów na globie. Od czasu uzyskania niepodległości toczą się tam walki różnych grup etnicznych.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PAH wspiera dotkniętych przez pandemię na Ukrainie, Bliskim Wschodzie i w Afryce

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 05:02
Polska Akcja Humanitarna rozpoczyna nową kampanię pomocową na rzecz osób szczególnie dotkniętych przez pandemię koronawirusa. Chodzi o mieszkańców Ukrainy, Afryki i Bliskiego Wschodu. Wirus spotęgował tam głód, biedę i samotność. 
rozwiń zwiń