more_horiz
Wiadomości

Tragiczna sytuacja w Sudanie Południowym. Pomaga Polska Akcja Humanitarna

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 15:17
Niemal połowie mieszkańców Sudanu Południowego grozi głód - oceniają międzynarodowe organizacje pomocowe. O pomoc w dostarczeniu żywności apeluje ONZ, a zbiórkę dla Sudańczyków rozpoczęła Polska Akcja Humanitarna.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: MOHAMED NURELDIN ABDALLAHArchiwum/Reuters

RŚA forum 1200.jpg
"Polacy nie zgłosili chęci wcześniejszego powrotu do kraju". MSZ monitoruje sytuację w RŚA

Powodem głodu w Sudanie Południowym są trwające od siedmiu lat walki etniczne. W ostatnich miesiącach sytuację dodatkowo pogorszyły katastrofalne powodzie oraz epidemia koronawirusa. Międzynarodowe organizacje szacują, że głodem zagrożonych jest w sumie 6,5 miliona osób, a wśród nich milion to dzieci. - Poziom głodu i niedożywienia mieszkańców jest absolutnie rekordowy - mówi rzecznik Polskiej Akcji Humanitarnej Rafał Grzelewski.

Posłuchaj
00:50 10845034_1.mp3 Sudan Południowy - PAH pomaga podczas klęski głodu. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR) 

Polska organizacja jest obecna na miejscu od 15 lat i zbiera teraz pieniądze, by kupić głodującym żywność. - Nasi pracownicy są w terenie, pomagają mieszkańcom. To, do ilu osób uda się nam dotrzeć, zależy od przekazanych nam pieniędzy, dlatego apelujemy o wsparcie naszej specjalnej zbiórki na stronie internetowej - dodał Rafał Grzelewski. Szczegóły zbiórki Polskiej Akcji Humanitarnej można znaleźć na stronie internetowej organizacji www.pah.org.pl

Pomoc dla Sudanu Południowego zwiększyły agendy ONZ, ale nie są one w stanie dostarczyć żywności do najbardziej potrzebujących z powodu trwających tam walk plemiennych.

Sudan Południowy to najmłodsze państwo świata, które powstało 9 lat temu po oderwaniu się od Sudanu. Jest też jednym z najbiedniejszych krajów na globie. Od czasu uzyskania niepodległości toczą się tam walki różnych grup etnicznych.

dn

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem