X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

USA: Izba Reprezentantów za impeachmentem Donalda Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 22:40
Amerykańska Izba Reprezentantów postawiła prezydentowi Donaldowi Trumpowi formalny zarzut podburzenia swoich zwolenników do buntu przeciwko państwu. Za rezolucją w tej sprawie głosowali Demokraci oraz 10 Republikanów.
Izba Reprezentantów za impeachmentem Trumpa
Izba Reprezentantów za impeachmentem TrumpaFoto: PAP/EPA/US HOUSE OF REPRESENTATIVES HANDOUT

Donald Trump jest pierwszym w historii prezydentem, którego dwukrotnie postawiono w stan oskarżenia w ramach procedury impeachmentu.

Czytaj więcej
donald trump pap 1200 (2).jpg
Co dalej ze Stanami Zjednoczonymi? Adamski: Trump będzie miał bardzo wielu zwolenników

Członkowie Kongresu, którzy głosowali za rezolucją, zarzucili prezydentowi USA, że sprzeniewierzył się konstytucji, powtarzając twierdzenia o fałszerstwach wyborczych, wywierając presję na urzędników stanowych i podburzył tłum do szturmu na Kongres.

- Musi odejść, bo stanowi jednoznaczne zagrożenie dla kraju, który wszyscy kochamy - mówiła z trybuny parlamentarnej przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi.

Posłuchaj
01:02 10845958_1.mp3 Impeachment prezydenta Donalda Trumpa. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Pokazowa procedura

Republikanie przekonywali, że wszczęta przez Demokratów procedura impeachmentu jest elementem rozgrywki politycznej. - Powinniśmy skupić się na zjednoczeniu kraju. Zamiast tego Demokraci chcą usunąć prezydenta na tydzień przed opuszczeniem przez niego urzędu - mówił republikański kongresman Jim Jordan, zarzucając Demokratom, że ich celem jest podważenie osiągnięć prezydenta Trumpa w kraju i w polityce zagranicznej.

Artykuł impeachmentu zostanie teraz przesłany do Senatu, gdzie powinien odbyć się proces prezydenta. Przywódca Republikanów w Senacie Mitch McConnell poinformował jednak, że nie zwoła posiedzenia izby w trybie nadzwyczajnym, co oznacza, że głosowanie nad zarzutami wobec Donalda Trumpa nie będzie mogło się odbyć przed zaprzysiężeniem na prezydenta Joe Bidena.

jp

Czytaj także

YouTube zawiesił kanał Donalda Trumpa

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 10:13
Należący do Google serwis YouTube zawiesił czasowo kanał prezydenta USA Donalda Trumpa. Z kanału usunięto również jeden z zamieszczonych tam filmów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Blokady w mediach społecznościowych. Dr Machnik: w takim wypadku debata publiczna będzie wydmuszką

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 12:18
- Media społecznościowe mają pełnić rolę nie tylko interakcyjną, ale przede wszystkim wyrażania swojego zdania. Dochodzimy do momentu, gdzie operatorzy decydują o tym, w jaką stronę ten przekaz ma być kierowany. Debata publiczna będzie w takim wypadku tylko wydmuszką - powiedział o blokowaniu przez serwisy społecznościowe kont prezydenta Trumpa dr Bartłomiej Machnik z Collegium Humanum.
rozwiń zwiń