X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szefowie unijnych instytucji wzywają do uwolnienia Nawalnego. Polacy chcą debaty w PE

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 06:54
Szefowie unijnych instytucji zaapelowali o natychmiastowe uwolnienie rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Polscy europosłowie domagają się debaty na rozpoczynającej się dzisiaj sesji Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Także dziś spodziewane jest wspólne oświadczenie 27 krajów członkowskich - ustaliła brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Aleksiej Nawalny z żoną w samolocie do Moskwy
Aleksiej Nawalny z żoną w samolocie do MoskwyFoto: ALEXEI NAVALNY INSTAGRAM
1200_Charles_Michel_PAP.png
"Zatrzymanie Nawalnego jest niedopuszczalne". Szef Rady Europejskiej krytykuje Rosję

Rosyjski opozycjonista, który został aresztowany po wylądowaniu na moskiewskim lotnisku Szeremietiewo, wrócił do kraju po 5-miesięcznym pobycie w Niemczech. Tam był leczony po próbie otrucia chemicznym środkiem bojowym nowiczok.

Czytaj także:

Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel nazwał zatrzymanie rosyjskiego opozycjonisty niedopuszczalnym.

Posłuchaj
00:54 10852983_1 (1).mp3 Szefowie unijnych instytucji wzywają do uwolnienia Nawalnego. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

 

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli napisał na Twitterze, że to przestępstwo dla międzynarodowej społeczności, dla Europy, która uratowała mu życie. Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell podkreślił, że nie do zaakceptowania jest upolitycznienie wymiaru sprawiedliwości i dodał, że rosyjskie władze muszą przestrzegać praw opozycjonisty.

1200_Rosja_Forum.png
Moskwa: rosyjski aktywista zatrzymany na lotnisku, oczekiwał na przylot Nawalnego

Polscy europosłowie uważają, że tą sprawą Parlament Europejski powinien się zająć na rozpoczynającej się dziś po południu sesji plenarnej. Europoseł Andrzej Halicki poinformował, że uruchomił procedurę o szybką debatę na ten temat, po której - jak napisał - powinny nastąpić precyzyjne działania Komisji Europejskiej i unijnych krajów. 

- Unia musi działać szybko - podkreślił. Dodał, że zatrzymanie rosyjskiego opozycjonisty to haniebne i autorytarne metody Putina. Europoseł Anna Fotyga napisała na Twitterze, że Parlament Europejski musi potępić zatrzymanie Aleksieja Nawalnego. Podkreśliła, że konieczny jest jasny sygnał sprzeciwu wobec działań Kremla. Była minister spraw zagranicznych dodała, że w tej sprawie jest zgoda europejskich konserwatystów i przedstawicieli pozostałych grup politycznych w Europarlamencie.

Program rozpoczynającej się dziś 4-dniowej sesji Parlamentu Europejskiego w Brukseli jest już uzgodniony, ale zmienić można go jeszcze na otwarciu, przyjmując wniosek większością głosów europosłów.

pp


Czytaj także

"Putin wpadł w histerię". Nawalny o wszczęciu wobec niego kolejnej sprawy karnej

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 20:59
Wobec rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego wszczęto sprawę karną dotyczącą malwersacji finansowych - przekazał Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej. Zdaniem śledczych polityk miał sprzeniewierzyć część datków na swoją Fundację Walki z Korupcją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja: niezależni dziennikarze szykują listę tajemniczych zgonów, za którymi może stać FSB

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021 21:15
Funkcjonariusze Federalnej Służby Bezpieczeństwa mogą mieć związek z kilkoma tajemniczymi zgonami - podają rosyjskie niezależne media. Mówił o tym w radiu Echo Moskwy Christo Grozev - bułgarski analityk związany z portalem śledczym Bellingcat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To była pluskwa". iPhone rosyjskiego aktywisty z podsłuchem

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2021 03:00
Aleksiej Nawalny udostępnił nagranie, na którym widać smartfona jednego z aktywistów, którego służby podejrzewają o nękanie jednego z oficerów zamieszanych w sprawę otrucia Nawalnego. Smartfona otworzono i okazało się, że do baterii ktoś podpiął dodatkowy układ zawierający osobną kartę SIM.
rozwiń zwiń