X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dostawy szczepionek od AstraZeneki. KE opublikowała umowę

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2021 13:26
Brytyjsko-szwedzki koncern zgodził się na ujawnienie kontraktu. Bruksela domagała się publikacji w związku z różną interpretacją dotyczącą zobowiązań AstraZeneki w sprawie dostaw szczepionek do unijnych krajów.
Szczepionka firmy AstraZeneca
Szczepionka firmy AstraZenecaFoto: Ascannio / Shutterstock.com
koronawirus szczepionka free shutt-1200.jpg
Niemiecka opozycja żąda wyjaśnień ws. zakupów szczepionek przez UE

Firma, która ma dziś uzyskać autoryzację w Unii, poinformowała w ubiegłym tygodniu, że nie będzie w stanie dostarczyć wszystkich, zaplanowanych szczepionek w pierwszym kwartale i że dostawy zostaną znacznie zmniejszone. Wiele informacji w umowie zostało zaczernionych w związku z tajemnicą handlową, ale Komisja podkreśla, że kluczowe dla niej kwestie są czytelne.

Posłuchaj
00:57 10876646_1.mp3 KE opublikowała umowę z firmą AstraZeneca. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

 

  Firma AstraZeneca uważa, że nie łamie umowy, bo nie ma w niej zobowiązania do przestrzegania harmonogramu dostaw, a jest jedynie zapis o dołożeniu wszelkich starań, by dostawy były realizowane na czas. Komisja widzi to inaczej. Poza tym w przeciwieństwie do AstraZeneki Bruksela uważa, że dwie z czterech fabryk firmy, które są na terenie Wielkiej Brytanii, powinny zaopatrywać unijne kraje.

  Czytaj także:

  - Nie ma co do tego wątpliwości, że w umowie są twarde zobowiązania dotyczące dostaw zgodnie z harmonogramem. Poza tym jest zapis, że wszystkie fabryki wspomniane w umowie będą przyczyniać się do zapewnienia dostaw do Unii Europejskiej - powiedział rzecznik Komisji Eric Mamer.

  Jeśli chodzi o klauzulę dotyczącą wszelkich starań, to istotnie taki zapis jest w umowie dziś opublikowanej. Komisja przekonuje, że to standardowy zapis, wykorzystywany przy umowach wstępnych. A te w sprawie dostaw szczepionek zostały podpisane latem, kiedy preparaty jeszcze nie były opracowane, a tym bardziej zatwierdzone.

  dn

  Czytaj także

  "Odrzucamy logikę - kto pierwszy ten lepszy". Bez przełomu w rozmowach KE z AstraZenecą

  Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 07:28
  Nadal bez przełomu w rozmowach Komisji Europejskiej z firmą AstraZeneca w sprawie terminowych dostaw szczepionek przeciwko COVID-19 do Unii - poinformowała korespondentka Polskiego Radia w Brukseli Beata Płomecka.
  rozwiń zwiń