more_horiz
Wiadomości

Silnik Boeinga rozpadł się w powietrzu. Rząd USA nakazuje inspekcje samolotów

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 04:40
Amerykański rząd nakazał przeprowadzenie inspekcji Boeingów 777 wyposażonych w silnik taki jak ten, który rozpadł się w powietrzu w sobotę w samolocie lecącym nad Kolorado. Linie lotnicze United Airlines wycofały tymczasowo z rozkładu maszyny z takimi samymi silnikami.
W Boeingu 777 linii United Airlines lecącym z Denver do Honolulu nastąpiła poważna awaria
W Boeingu 777 linii United Airlines lecącym z Denver do Honolulu nastąpiła poważna awariaFoto: PAP/EPA/Hayden Smith
lot boeing 787 dreamliner free pixabay 1200.jpg
Boeing chce, aby do 2030 r. jego nowe samoloty były tylko na biopaliwa

W Boeingu 777 linii United Airlines lecącym z Denver do Honolulu nastąpiła poważna awaria. Według relacji pasażerów doszło do eksplozji silnika, który rozpadł się na kawałki. Jego fragmenty spadły z wysokości czterech tysięcy metrów na podwórka domów w położonej 30 kilometrów od Denver miejscowości Bloomfield. Pilot natychmiast zawrócił i wylądował awaryjnie na lotnisku, z którego wystartował. Żadnemu z 231 pasażerów i 10 członków załogi nic się nie stało.

Posłuchaj
00:55 10920463_1.mp3 Rząd USA nakazuje inspekcje Boeingów 777. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

 

Federalna Agencja Lotnictwa wszczęła dochodzenie i zarządziła inspekcje samolotów wyposażonych w silniki Pratt & Whitney PW4000. W Stanach Zjednoczonych latają 24 takie maszyny. Wszystkie należą do United Airlines, która to linia zawiesiła do odwołania loty tymi samolotami.

Według Federalnej Agencji Lotnictwa samoloty z silnikami Pratt & Whitney PW4000 posiada również Japonia i Korea Południowa. Służby lotnicze Japonii nakazały uziemienie tych maszyn, które wykorzystują linie Japan Airlines i All Nippon Airways.

dn

Zobacz także

Zobacz także