X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Silniejsza UE to silniejsze NATO". Europejscy przywódcy dyskutowali o bezpieczeństwie

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 16:19
Unia Europejska ma zwiększać swoje zdolności do działania autonomicznego, ale we współpracy z NATO. Takimi ustaleniami zakończył się wideoszczyt z udziałem europejskich przywódców na temat bezpieczeństwa i obrony. Rano w naradzie uczestniczył sekretarz generalnych Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg.
Charles Michel
Charles MichelFoto: EPA/JOHANNA GERON / POOL

Przywódcy 27 krajów uznali, że współpraca Unii Europejskiej z NATO ma strategiczne znaczenie w dziedzinach takich jak wzmacnianie zdolności obronnych, mobilność wojskowa, cyberbezpieczeństwo i zagrożenia hybrydowe, a także wyzwania w bezpośrednim sąsiedztwie.

stoltenberg pap 1200.jpg
Sekretarz generalny NATO: najważniejsze, by kryzys zdrowotny nie stał się kryzysem bezpieczeństwa

- Jesteśmy zdecydowani blisko współdziałać z NATO. Silniejsza Unia Europejska to silniejsze NATO - podkreślił przewodniczący Rady Charles Michel.

Posłuchaj
00:58 uenatorazem.mp3 Ustalenia wideoszczytu z udziałem europejskich przywódców na temat bezpieczeństwa i obrony. Korespondencja Beaty Płomeckiej (IAR)

Powiedział też, że ważne jest również pogłębianie współpracy dotyczącej bezpieczeństwa i obrony między państwami.

rakiety broń free shutter 1200.jpg
Rosja znów pręży muskuły. I uprzedza Norwegię o próbach pocisków rakietowych

- Musimy w Unii zwiększać inwestycje w obronność, w tym odporność na cyberzagrożenia - dodał szef Rady Europejskiej.

Czytaj także:

Z kolei przewodnicząca Komisji mówiła o gotowości Unii do działania w scenariuszach, gdy nie działa NATO, na przykład w misjach ONZ. Ursula von der Leyen podkreśliła również, że jedną z głównych słabości Europy jest fragmentaryzacja różnych systemów wojskowych i ze brakuje interoperacyjności. Dlatego - jak mówiła - konieczne jest wspólne podejście do zdolności wojskowych.

fc

Czytaj także

Pierwsze wspólne zakupy zbrojeniowe Grupy Wyszehradzkiej

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 09:46
Kraje Grupy Wyszehradzkiej, czyli Polska, Czechy, Węgry i Słowacja, wspólnie kupiły 300 tys. sztuk ćwiczebnej amunicji. Jest to pierwsze w historii Grupy wspólne zamówienie uzbrojenia. Polskie ministerstwo obrony zapowiada, że takich projektów będzie więcej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"NATO znaczącą siłą dyplomatyczną". Będzie reforma Sojuszu do 2030

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 08:40
Projekt zmian w Sojuszu przedstawił sekretarz generalny organizacji Jens Stoltenberg podczas wideokonferencji z ministrami obrony z krajów członkowskich
rozwiń zwiń