X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Demontaż tablic w Twerze. Gliński: nie ma naszej zgody na postępowanie Rosjan w sprawie Katynia

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 19:57
Wicepremier Piotr Gliński powiedział, że nie ma zgody na politykę rosyjską odnośnie do Katynia. Sąd w Twerze oddalił pozew w sprawie demontażu tablic upamiętniających ofiary zbrodni katyńskiej.
Piotr Gliński
Piotr GlińskiFoto: Twitter/Piotr Gliński

Demontaż tablic skrytykowali rosyjscy niezależni historycy oraz obrońcy praw człowieka. Oburzenie wyraziły także władze Polski i przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej.

shutterstock_1725084262.jpg
"Rażące naruszenie prawa". MSZ oczekuje niezwłocznego przywrócenia tablic katyńskich w Twerze

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Piotr Gliński powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że Rosja nie jest krajem demokratycznym, co przekłada się na poszczególne instytucje. - Trudno spodziewać się innych decyzji niż tych, które są związane z polityką rosyjską. Nie ma naszej zgody na postępowanie Rosjan w sprawie Katynia - zaznaczył.

Posłuchaj
00:17 glinski 1.mp3 Piotr Gliński o oddaleniu pozwu ws. demontażu katyńskich tablic pamiątkowych (IAR)

Wicepremier przypomniał, że do tej pory nie powstał pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej na miejscu zdarzenia, mimo że konkurs rozstrzygnięto w 2012 roku. - Dopóty, dopóki w Rosji nie nastąpią zmiany prodemokratyczne, trudno nam będzie współpracować - stwierdził Piotr Gliński.

Posłuchaj
00:21 glinski 2.mp3 Piotr Gliński o rosyjskiej polityce historycznej (IAR)

W maju ubiegłego roku ze ściany budynku należącego do Twerskiego Uniwersytetu Medycznego zdjęte zostały tablice upamiętniające ofiary stalinowskich zbrodni.

Czytaj również:

Stowarzyszenie "Memoriał" próbowało ustalić, kto i na czyje polecenie zdemontował tablice pamiątkowe, a ponieważ nie udało się znaleźć tej osoby, do sądu trafił pozew przeciwko Uniwersytetowi Medycznemu.

Sąd w Twerze oddalił pozew i zapowiedział, że uzasadnienie poda 5 marca.

itom

Czytaj także

Demontaż tablic upamiętniających ofiary zbrodni katyńskiej. Rosyjski sąd oddalił pozew

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 19:06
Sąd w Twerze oddalił w czwartek pozew Stowarzyszenia Memoriał przeciwko Twerskiemu Państwowemu Uniwersytetowi Medycznemu, dotyczący demontażu z gmachu uczelni tablicy upamiętniającej ofiary zbrodni katyńskiej, zabitych przez NKWD więźniów obozu w Ostaszkowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gwałt na prawdzie historycznej". Prezydencki minister krytykuje decyzję rosyjskiego sądu ws. tablic katyńskich

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2021 15:00
Prezydencki minister Wojciech Kolarski krytykuje decyzję rosyjskiego sądu, który oddalił pozew w sprawie demontażu katyńskich tablic pamiątkowych w Twerze. - To jest przykład polityki rosyjskiej, która odwołuje się do takiego myślenia - powiedział.
rozwiń zwiń