X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dziecko zmieni swoją płeć niezależnie od woli rodzica? Kontrowersje wokół niemieckiej ustawy

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 10:57
Nowa ustawa zaproponowana przez niemiecki rząd pozwoli każdemu 14-latkowi - który nie jest zdecydowany co do swojej płci - zmienić swoje imię i zadeklarować płeć w jakichkolwiek dokumentach, niezależnie od woli rodziców. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock/Ronnie Chua

Korekty zaproponowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz Ministerstwo Sprawiedliwości mają na celu zmianę orzecznictwa w sprawach o modyfikację zapisów dotyczących płci. Obecne prawo wymaga - w takiej sprawie - opinii dwóch ekspertów. Proponuje się ograniczenie ich liczby do jednego. 

telewizja dziecko 1200.jpg
W telewizji dorośli rozbierają się przed dziećmi. Holenderski program wywołuje kontrowersje przed premierą

Miałoby to dotyczyć nieletnich osób z dysforią płciową, które próbują zmienić swoje dane osobiste. W przypadku sprzeciwu rodziców to sądy rozstrzygałyby co leży w "najlepszym interesie dziecka".

Opinia lekarza niepotrzebna? 

"Małoletni musi mieć ukończone 14 lat oraz posiadać zgodę opiekuna prawnego" - stwierdza projekt. Jednocześnie wskazano, że "jeżeli opiekun prawny nie wyrazi zgody, zgoda sądu rodzinnego zastąpi zgodę opiekuna - jeśli zmiana płci lub zmiana imienia nie będzie sprzeczna z najlepszym interesem dziecka". 

Co więcej, projekt zakłada, że opinia ws. zmiany płci dziecka, nie musi pochodzić nawet od lekarza. "Jeśli dana osoba występująca w postępowaniu jest małoletnia, sąd ma prawo zebrać opinię od osoby, która przez wzgląd na swoje wykształcenie i doświadczenie zawodowe jest dostatecznie zaznajomiona ze specyfiką transseksualizmu" - zakłada projekt. 

lgbt 123 dziewczyna free shutt 1200 .jpg
Prof. Ryba o rezolucji PE ws. strefy wolności LGBTIQ: pokazuje, jak bardzo umysły elit UE opanowała ideologia

Walka o zatrzymanie ustawy

Już ponad 19 tys. osób podpisało się pod petycją, wysuniętą przez stowarzyszenie "Demo Für Alle" - organizację prorodzinną - która ma na celu uniemożliwienie wejścia ustawy w życie.

"Rząd federalny przyjmuje radykalną, nienaukową postawę, zgodną z ideologią gender, zgodnie z którą płeć jest czysto subiektywna i nie może być zweryfikowana naukowo" - twierdzi stowarzyszenie, nazywając projekt ustawy "pułapką dla dzieci". 

lifesitenews.com; twitter/as

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Niemcy dzieci rodzina

Czytaj także

Promocja surogacji we Francji. "Dzieci zamawiane są w środku Paryża"

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 06:52
- Po targach poświęconych bezpłodności oraz matkom surogatkom pod hasłem "Pragnienie dziecka" zorganizowanych w weekend w Paryżu protestują organizacje katolickie oraz prawnicze, które oskarżają organizatorów i wystawców o handel dziećmi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"6-latkowie mają być uczeni technik seksualnych". Afera z reformą oświaty w Hiszpanii

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 11:34
Blisko 1,5 mln podpisów zebrano pod petycją przeciwko projektowi ustawy reformy hiszpańskiej oświaty, która wprowadza w szkołach zajęcia z tzw. edukacji seksualnej dla dzieci od 6. roku życia. Nowe przepisy forsuje Isabel Celaa, szefowa resortu oświaty i kształcenia zawodowego Hiszpanii. Projekt zakłada nauczanie 6-latków m.in. technik seksualnych.
rozwiń zwiń