X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Londyn nakłada sankcje na Chiny. Powodem prześladowania Ujgurów

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 00:30
Wielka Brytania po raz pierwszy w ramach własnego reżimu sankcji nałożyła je na przedstawicieli władz chińskich. Objęto nimi jeden urząd oraz czterech urzędników z Sinciangu, których uznano za odpowiedzialnych za prześladowania wobec muzułmańskiej mniejszości ujgurskiej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Mirko Kuzmanovic / Shutterstock.com

Sankcje, które Wielka Brytania nałożyła równolegle z Unią Europejską, Kanadą i Stanami Zjednoczonymi, polegają na zamrożeniu aktywów i zakazie wjazdu na jej obszar. Objęci zostali nimi czterej urzędnicy władz regionu autonomicznego Sinciang - Zhu Hailun, Wang Junzheng, Wang Mingshan i Chen Mingguo oraz Biuro Bezpieczeństwa Publicznego Korpusu Produkcji i Budowy w Sinciangu (XPCC), organizacji paramilitarnej i gospodarczej, która została utworzona w celu zasiedlania zachodnich obszarów ChRL.

Chiny 1200 free
UE nałożyła na Chiny sankcje za łamanie praw człowieka. To pierwsza taka kara od 30 lat

"Jeden z najgorszych kryzysów praw człowieka"

Brytyjski minister spraw zagranicznych Dominic Raab, informując Izbę Gmin o nałożeniu sankcji, powiedział, że dowody wskazują na "wysoce zatrważający program represji" w Sinciangu i świat "nie może po prostu odwracać wzroku", gdy trwa "jeden z najgorszych kryzysów praw człowieka naszych czasów".

Jak wskazywał szef brytyjskiej dyplomacji, istnieją wiarygodne dowody na systematyczne prześladowania z powodu wyznawanej religii, niszczenie języka i kultury Ujgurów, zmuszanie ludzi do pracy przymusowej, przymusową sterylizację kobiet, oddzielanie dzieci od rodziców, poddanie inwigilacji całej populacji, w tym poprzez zbieranie DNA, wykorzystanie oprogramowania do rozpoznawania twarzy i tzw. algorytmów predykcyjnych policji.

Czytaj również:

"Wysyłamy sygnał do chińskiego rządu"

- Działając z naszymi partnerami, łącznie w sile 30, wysyłamy najbardziej jasny sygnał do chińskiego rządu, że społeczność międzynarodowa nie będzie przymykać oczu na tak poważne i systematyczne naruszenia podstawowych praw człowieka i że będziemy działać zgodnie, aby pociągnąć do odpowiedzialności osoby odpowiedzialne - zapewnił Raab.

W lipcu zeszłego roku Wielka Brytania - która do tej pory nakładała sankcje w ramach wspólnej polityki UE - uruchomiła własny reżim sankcji.

ms

Czytaj także

Chiny w odwecie nakładają sankcje na Unię Europejską. Część z nich może uderzyć w polskich ekspertów

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 17:59
Chiny odpowiedziały sankcjami odwetowymi na sankcje wprowadzone wobec tego kraju przez Unię Europejską. W związku z rażącym łamaniem praw człowieka ministrowie spraw zagranicznych państw należących do Wspólnoty, po raz pierwszy od czasów masakry na Tiananmen, objęli restrykcjami czterech chińskich urzędników i jedną firmę.
rozwiń zwiń