X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Represje wobec Polaków na Białorusi. Andżelika Borys ma być oficjalnie oskarżona

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 02:49
Prezes Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys w piątek może usłyszeć zarzuty - poinformował korespondent Polskiego Radia Włodzimierz Pac. Jest ona obecnie przetrzymywana w areszcie w Mińsku wraz z trojgiem innych członków zarządu głównego organizacji.
Andżelika Borys, działaczka mniejszości polskiej na Białorusi, w ostatnich dniach aresztowana przez białoruskie władze
Andżelika Borys, działaczka mniejszości polskiej na Białorusi, w ostatnich dniach aresztowana przez białoruskie władze Foto: Fot.: Włodzimierz Pac/Polskie Radio

Oprócz Andżeliki Borys zarzuty może usłyszeć Irena Biernacka. Z liderkami polskiej mniejszości mają się spotkać adwokaci. Wczoraj Maria Tiszkowska została oskarżona o wzniecanie nienawiści na tle narodowościowym. Prawdopodobnie akt oskarżenia został sformułowany również wobec Andrzeja Poczobuta.

1200_Duda_Free.png
Represje wobec Polaków na Białorusi. Prezydent rozmawiał z sekretarz generalną Rady Europy

Prezes Rady Naczelnej Związku Polaków na Białorusi Andżelika Orechwo przypomniała w rozmowie z Polskim Radiem, że liderzy polskiej mniejszości byli wcześniej zatrzymywani, ale obecne zarzuty są niezrozumiałe. - Mieliśmy areszty i sprawy administracyjne. Ale ta sytuacja jest dla nas niezrozumiała absolutnie. Związek Polaków jest organizacją apolityczną, kulturalno-oświatową i tylko taką działalność prowadzimy - powiedziała Andżelika Orechwo.

Czworo liderów polskiej mniejszości po zatrzymaniu 25 marca zostało przewiezionych do aresztu w Mińsku. Zarzuty wobec nich są związane z upamiętnianiem na Białorusi polskiego podziemia niepodległościowego, w tym żołnierzy wyklętych.

bartos

Czytaj także

Sprawa Polaków na Białorusi została omówiona na forum Komitetu Ministrów Rady Europy

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 12:34
W efekcie rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy z sekretarz generalną Rady Europy Mariją Pejcinović Burić sprawa Polaków na Białorusi była w środę omówiona na forum Komitetu Ministrów RE; sekretarz generalna zapewniła, że sprawa będzie w spektrum jej zainteresowania - napisał minister w KPRP Krzysztof Szczerski.
rozwiń zwiń