X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Represje wobec Polaków na Białorusi. Prezydent rozmawiał z sekretarz generalną Rady Europy

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 11:10
"W efekcie rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy z sekretarz generalną Rady Europy Mariją Pejcinović Burić sprawa Polaków na Białorusi była omówiona na forum Komitetu Ministrów RE. Sekretarz generalna zapewniła, że sprawa będzie w spektrum jej zainteresowania" - napisał minister w KPRP Krzysztof Szczerski.
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: prezydent.pl
szynkowski vel sek szymon 1200.jpg
Szynkowski vel Sęk o sytuacji Polaków na Białorusi: reżim Łukaszenki dąży do eskalacji

O wyniku rozmów prezydencki minister poinformował na Twitterze.

Czytaj także:

1200_Łukaszenka_shutterstock.jpg
Represje Polaków na Białorusi. Ekspert: to jak dotąd najbardziej agresywny autorytaryzm w wydaniu Łukaszenki

W ubiegłym tygodniu Krzysztof Szczerski informował, że Andrzej Duda odbył szereg rozmów z osobami kierującymi organizacjami międzynarodowymi ws. prześladowania Polaków na Białorusi. Jak poinformował wówczas, podczas rozmowy z Mariją Pejcinović Burić prezydent uzyskał zapewnienie, że Komitet Ministrów RE podejmie sprawę prześladowań polskiej mniejszości na Białorusi.

Zatrzymanie Andżeliki Borys

Prezes Związku Polaków na Białorusi (ZPB) Andżelika Borys została zatrzymana w ubiegły wtorek, a następnie skazana na 15 dni aresztu za "organizację nielegalnej imprezy masowej", za jaką władze uznały doroczny jarmark Grodzieńskie Kaziuki.

W ubiegły czwartek zostali zatrzymani członkowie Zarządu Głównego ZPB - Andrzej Poczobut, Irena Biernacka i Maria Tiszkowska. Biernacka jest szefową oddziału organizacji w Lidzie, Tiszkowska w Wołkowysku. W ubiegłym tygodniu odbywały się również rewizje - w pomieszczeniach ZPB, szkołach polskich i mieszkaniach działaczek. Od kilku tygodni w areszcie przebywa Anna Paniszewa, dyrektor polskiej szkoły w Brześciu.

ZPB to największa na Białorusi organizacja mniejszości polskiej. W 2005 r. władze w Mińsku pozbawiły ją rejestracji. Do celów statutowych działalności ZPB należy pielęgnowanie polskości, krzewienie polskiej kultury, nauka języka i pielęgnowanie miejsc pamięci.

pb

Czytaj także

Białoruś: prokuratura bierze na celownik kolejne polskie szkoły

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 19:40
Niezależne białoruskie media informują o kolejnych społecznych szkołach polskich w tym kraju, które stały się obiektem zainteresowania miejscowej prokuratury i urzędników do spraw ideologii. Przeciwko temu protestują białoruscy obrońcy praw człowieka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś: zatrzymani liderzy polskiej mniejszości uznani za więźniów politycznych

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 23:08
Liderzy polskiej mniejszości przetrzymywani w aresztach na Białorusi zostali uznani za więźniów politycznych. Odpowiednie oświadczenie przyjęło w tej sprawie osiem białoruskich organizacji zajmujących się szeroko pojętą obroną praw człowieka , w tym Białoruski Komitet Helsiński, Białoruskie Stowarzyszenie Dziennikarzy i Białoruskie PEN-Centrum.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szukali rzeczy związanych z Polską". Żona aresztowanego Andrzeja Poczobuta o działaniach milicji

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 08:20
- Podczas przeszukania milicjanci szukali rzeczy związanych z Polską i pytali, ile kosztuje zdrada ojczyzny - powiedziała żona działacza Związku Polaków na Białorusi Andrzeja Poczobuta. Oksana Poczobut opowiedziała o sytuacji męża, który trafił do aresztu w związku ze sprawą karną.
rozwiń zwiń