X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Białoruś: Łukaszenka oskarża Polskę i atakuje Żołnierzy Wyklętych

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 14:45
Aleksander Łukaszenka na naradzie dot. polityki zagranicznej Białorusi wiele miejsca poświęcił relacjom z Polską. Oskarżył Warszawę o wspieranie białoruskiej opozycji, a polskich Żołnierzy Wyklętych nazwał bandytami.
Aleksander Łukaszenka
Aleksander ŁukaszenkaFoto: Sasa Dzambic Photography / Shutterstock.com

Aleksander Łukaszenka powiedział, że polityczne relacje z Polską nigdy nie były łatwe. Stwierdził, że deklarowana jeszcze w czerwcu ubiegłego roku przez polskie władze gotowość wychodzenia naprzeciw oczekiwaniom Mińska zamieniła się w oskarżenia o sfałszowanie wyników wyborów prezydenckich na Białorusi i wspieranie polityków opozycyjnych oraz udzielanie schronienia "zdrajcom i ekstremistom".

łukaszenka free 1200.jpg
"Jego niechęć do naszych rodaków jest powszechnie znana". Tomasz Grzywaczewski o Łukaszence

Łukaszenka, nawiązując do obchodzenia przez Polaków na Białorusi Dnia Żołnierzy Wyklętych, oświadczył, że ostatnią kroplą, która przepełniła czarę goryczy stały się - jak się wyraził - "rażące próby gloryfikowania bandytów i zbrodniarzy wojennych, organizowanie dla białoruskiej młodzieży w Brześciu", a w Grodnie "udział destrukcyjnej grupy etnicznych Polaków pod wodzą niektórych postaci" w niedozwolonej akcji.

Łukaszenka stwierdził, że Mińsk nigdy nie wypominał "okupacji znacznej części terytorium Białorusi przez Polskę w latach dwudziestych i trzydziestych XX wieku. Ale najwyraźniej nadszedł czas, aby powrócić do tego tematu i szczegółowo go przestudiować z udziałem historyków i politologów, co, nawiasem mówiąc, już zaczęliśmy robić".

fc

Czytaj także

Liderzy mniejszości polskiej na Białorusi oficjalnie oskarżeni. "Represje gorsze od czasów stalinowskich"

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 15:40
Prezes Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys została oskarżona o wzniecanie nienawiści na tle narodowościowym. O podobne działania oskarżono też aktywistkę z Lidy Irenę Biernacką. W czwartek zarzuty usłyszeli członkowie Zarządu Głównego Związku Polaków Maria Tiszkowska i Andrzej Poczobut. Cała czwórka jest przetrzymywana w areszcie w Mińsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ciemiężenie Polaków na Białorusi. Andrzej Pisalnik: totalna inwigilacja tego, co łączy się z polskością

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 19:20
- Obserwujemy proces zastraszania nauczycieli języka polskiego, a także uczniów, wszystkiego, co wiąże się z wykładaniem języka polskiego. Wygląda to jak totalna inwigilacja tego, co łączy się z polskością - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Andrzej Pisalnik ze Związku Polaków na Białorusi.
rozwiń zwiń