X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Białorusini nie ulegną tej propagandzie". Ekspert ds. wschodnich o podsycaniu antypolskich nastrojów przez Łukaszenkę

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 17:15
- Uderzenie w szkoły językowe i organizacje harcerskie mogłoby faktycznie zaszkodzić strukturze Polaków na Białorusi. Pokazuje to też, że mają doskonałe rozpoznanie, jak ta mniejszość funkcjonuje - powiedział w Polskim Radiu 24 Bartosz Tesławski, redaktor naczelny portalu NaWschodzie.eu.
Plakat z rysunkiem Siergieja Elkina podczas manifestacji solidarności z Białorusią w Krakowie
Plakat z rysunkiem Siergieja Elkina podczas manifestacji solidarności z Białorusią w KrakowieFoto: Forum/ArtService/ASW

Prezydent Białorusi po raz kolejny postanowił zaatakować Polaków zamieszkujących jego kraj. Aleksander Łukaszenka stwierdził, że Mińsk nigdy nie wypominał "okupacji znacznej części terytorium Białorusi przez Polskę w latach dwudziestych i trzydziestych XX wieku. Ale najwyraźniej nadszedł czas, aby powrócić do tego tematu i szczegółowo go przestudiować z udziałem historyków i politologów, co, nawiasem mówiąc, już zaczęliśmy robić".

Aleksander Łukaszenka 1200
Białoruś: Łukaszenka oskarża Polskę i atakuje Żołnierzy Wyklętych

- Mamy problem z narastającym konfliktem historycznym, który będzie się pogłębiał - przyznał Bartosz Tesławski, komentując wypowiedź prezydenta Białorusi.


Posłuchaj
11:30 PR24_mp3 2021_04_06-16-48-05.mp3 Bartosz Tesławski o oskarżeniach prezydenta Białorusi wobec Polski i podsycaniu antypolskich nastrojów ("Świata pogląd"/ Polskie Radio 24)

 

Ocenił, że Białorusini nie ulegną tej antypolskiej propagandzie. - Białorusini nie są narodem skupionym na swojej historii - dodał.

Czytaj także:

Podkreślił, że w swoim wystąpieniu Łukaszenka zwrócił uwagę na szkoły językowe i organizacje harcerskie. - Uderzenie w te konkretnie podmioty mogłoby faktycznie zaszkodzić strukturze Polaków na Białorusi. Pokazuje to też, że mają doskonałe rozpoznanie, jak ta mniejszość funkcjonuje - dodał.

W audycji również mowa była o podpisanej przez prezydenta Rosji Władimira Putina ustawie, która pozwala mu kandydować w wyborach na prezydenta kraju na dwie kolejne kadencje, ale również o napięciach na wschodzie Ukrainy.

***

Audycja: "Świata pogląd"

ProwadzącyAntoni Opaliński

Gość: Bartosz Tesławski (NaWschodzie.eu)

Data emisji: 06.04.2021

Godzina emisji: 16.47

Polskie Radio 24/st