more_horiz
Wiadomości

Oto najlepsi aktorzy 2020 roku. Wręczono Oscary za role pierwszoplanowe

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 05:52
Oscara w kategorii "Najlepsza aktorka pierwszoplanowa" otrzymała Frances McDormand za rolę w filmie "Nomadland". Obraz ten zdobył także statuetkę dla najlepszego filmu. Oscara w kategorii "Najlepszy aktor pierwszoplanowy" otrzymał zaś Anthony Hopkins za rolę w filmie "Ojciec".
Frances McDormand i Anthony Hopkins - laureaci Oscarów za pierwszoplanowe role
Frances McDormand i Anthony Hopkins - laureaci Oscarów za pierwszoplanowe roleFoto: Zuma Press/ FORUM/ Planet/ FORUM

nomadland-kadr-forum 1200 .jpg
To jeden z najważniejszych zwycięzców. Oscar dla najlepszego filmu przyznany

Oscara w kategorii "Najlepsza aktorka pierwszoplanowa" otrzymała Frances McDormand za rolę w filmie "Nomadland". Oscara w kategorii "Najlepszy aktor pierwszoplanowy" otrzymał zaś Anthony Hopkins za rolę w filmie "Ojciec".

"Dziękuję rodzinie i przyjaciołom"

Koreanka Yuh-Jung Youn zdobyła Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej. Wyróżnienie otrzymała za swoją rolę w filmie "Minari". - Nie wierzę, że tu jestem - mówiłą po otrzymaniu nagrody.

00:17 kopreanka - setka .mp3 Yuh-Jung Youn: proszę pozwolić mi się wziąć w garść... Ogromne podziękowania dla członków Akademii Filmowej, którzy oddali na mniej swój głos... tak chyba za zwyczaj wszyscy mówią (IAR)

Najlepszym aktorem drugoplanowym został Daniel Kaluuya. Wyróżnienie otrzymał za swoją rolę w filmie "Judasz i czarny mesjasz". Odbierając nagrodę, dziękował przede wszystkim rodzinie i przyjaciołom.

Posłuchaj
00:16 oscary - setka 1 .mp3 Daniel Kaluuya: dziękuję wszystkim, których kocham, od Londynu po Kampalę. Dziękuje całemu zespołowi, całemu wsparciu. Bracie! Jesteśmy tu! Człowieku... to dobre uczucie (IAR)

Ceremonia pod znakiem COVID-19

W Los Angeles odbyłą się 93. ceremonia wręczenia Oscarów - nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Czytaj także: 

Z powodu pandemii koronawirusa tegoroczna gala znacznie różniła się od poprzednich. By zwiększyć dystans pomiędzy uczestnikami, ceremonia odbywa się w dwóch miejscach - Teatrze Dolby w Hollywood oraz na stacji kolejowej Union Station.


mbl

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT FILM aktorzy Oscary

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem