X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef czeskiego wywiadu wojskowego: Rosjanie przygotowali się na ujawnienie sprawy wybuchu w składzie amunicji

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 10:56
Szef czeskiego wywiadu wojskowego Jan Beroun powiedział, że Rosjanie przygotowali się na ujawnienie sprawy wybuchu w składzie amunicji w Vrbieticach. W rozmowie z dziennikiem "Hospodarzske Noviny" Jan Beroun wyraził opinię, że Moskwa wiedziała, iż Czesi mają dowody świadczące o udziale agentów rosyjskiego GRU w eksplozjach sprzed siedmiu lat.
Kreml. Zdjęcie ilustracyjne
Kreml. Zdjęcie ilustracyjneFoto: FOTOGRIN/shutterstock

17 kwietnia, władze Czech ogłosiły, że czeskie służby bezpieczeństwa mają uzasadnione podejrzenia co do udziału agentów rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU w wybuchach w Vrbieticach w 2014 r. W konsekwencji przedstawienia dowód udziały rosyjskich służb w wybuchach, stosunki między Czechami i Rosją stały się napięte.

Posłuchaj
00:52 11059924_1.mp3 Czechy: Rosjanie przygotowali się na ujawnienie sprawy Vrbietic
1200_Czechy_shutterstock.png
Wicepremier Czech zatajał informacje o rosyjskich służbach? W tle tajne rozmowy

Kampania dezinformacyjna

Okazuje się, że Rosjanie znali dowody jakie posiadają czeskie służby. Dowódca wywiadu wojskowego podkreślił, że jeszcze przed konferencją prasową, na której poinformowano o dowodach na udział rosyjskich służb w wybuchu, w Internecie rozpoczęła się kampania dezinformacyjna, poddająca w wątpliwość czeską wersję wydarzeń. - Rosjanie byli na to przygotowani i dostosowali swoją strategię. Obserwujemy wzmożoną aktywność różnych prorosyjskich profili w mediach społecznościowych, dezinformację i błędną interpretację faktów - powiedział Jan Beroun.

Czytaj więcej:

Portal Seznam Zpravy poinformował wczoraj, że wicepremier Jan Hamaczek zamierzał zaoferować Rosjanom wyciszenie sprawy Vrbietic w zamian za dostawę szczepionek na koronawirusa i możliwość zorganizowania w Pradze szczytu Joe Biden - Władimir Putin. Jan Hamaczek zaprzeczył tym doniesieniom. Wyjaśnianiem okoliczności jego planowanej podróży do Moskwy zajmowała się wczoraj na niejawnym posiedzeniu Izba Poselska. Dziś posłowie mają wrócić do dyskusji.

IAR/dz

Czytaj także

Co najmniej sześciu agentów GRU mogło brać udział w ataku na czeski skład amunicji

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 12:57
Eksplozja składu amunicji w Czechach w 2014 roku była najwyraźniej wynikiem skomplikowanej operacji rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU. Z badań portalu Spiegel oraz platform śledczych Bellingcat i Insider wynika, że w planowaniu i przeprowadzeniu ataku brało udział co najmniej sześciu agentów GRU.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Atak GRU w Czechach. "To może być wierzchołek góry lodowej. Reakcja na ten akt terroru to test dla NATO, UE"

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 08:00
- W wyniku ujawnienia operacji GRU w Czechach Moskwa została odsunięta od strategicznego kontraktu, który uzależniałby na lata energetykę Czech od Rosatomu. Odwołano też rozmowy o dostawach szczepionki Sputnik V – zauważa w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl ekspert PISM Łukasz Ogrodnik. Analityk PISM nie wyklucza, że kryzys ten może mieć daleko idące konsekwencje międzynarodowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosyjski ślad ws. eksplozji na Morawach. Prezydent Czech oczekuje "dokładnego zbadania sprawy"

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2021 13:57
Prezydent Czech Milosz Zeman powiedział, że do sprawy wybuchów w składzie amunicji we Vrbieticach należy do podejść bez histerii i spekulacji. Czeski kontrwywiad łączy eksplozje sprzed siedmiu lat z działaniami rosyjskiego wywiadu wojskowego.
rozwiń zwiń