X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

System certyfikatów szczepień i swobodne podróże bez kwarantanny. Szefowa KE wskazała datę

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 17:38
Przewodnicząca Komisji Europejskiej powiedziała, że do czerwca powinien być gotowy system certyfikatów szczepień, które mają ułatwić podróżowanie bez konieczności poddawania się kwarantannie. Ursula von der Leyen mówiła o tym po zakończeniu unijnego szczytu w Porto. Ta sprawa była jednym z tematów spotkania przywódców 27 krajów.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/eggeegg

Negocjacje w sprawie certyfikatów, które mają zawierać informacje o szczepieniu, negatywnym wyniku testu oraz obecności przeciwciał po przebytej chorobie utknęły w miejscu. Nie mogą się w tej sprawie porozumieć przedstawiciele Parlamentu Europejskiego i unijnych krajów. Europosłowie domagają się bowiem darmowych testów, skoro darmowe są szczepienia. Mimo to przewodnicząca Komisji jest przekonana, że porozumienie polityczne zostanie osiągnięte do końca miesiąca, by od czerwca system certyfikatów ruszył.

1200_szczepienie_shutterstock.png
"To przypominałoby jakiś rodzaj segregacji". Prof. Mieczysław Ryba o paszportach covidowych

- Chcemy, by Europejczycy cieszyli się bezpiecznym, relaksującym latem. Nie powinno to jednak osłabiać wysiłków jeśli chodzi o szczepienia - powiedziała przewodnicząca Komisji.

Posłuchaj
00:54 doczer.mp3 Szefowa KE: system dotyczący certyfikatów szczepień ma być gotowy do czerwca. Korespondencja Beaty Płomeckiej (IAR)

 

Ursula von der Leyen poinformowała, że do unijnych krajów trafiło ponad 200 milionów szczepionek, a 160 milionów osób otrzymało co najmniej jedną dawkę.

To prawie jedna czwarta obywateli Unii. Zdaniem przewodniczącej Komisji realna jest realizacja celu jakim jest zaszczepienie do lata 70 procent populacji we Wspólnocie.

fc

Czytaj także

Szefowa KE mówi, że "zielona przepustka" ma ułatwić życie Europejczykom. Belgijska wicepremier protestuje

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 17:38
Przewodnicząca KE Ursula von der Leyen napisała w poniedziałek na Twitterze, że celem proponowanego wprowadzenia "cyfrowej zielonej przepustki" szczepionkowej jest bezpieczne przemieszczanie się po Unii Europejskiej lub za granicą. Propozycję krytykuje wiceszefowa belgijskiego rządu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczyt unijny w Porto. Szefowa KE: trzeba znieść blokadę eksportu szczepionek

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 23:05
Przewodnicząca Komisji Europejskiej powiedziała, że zawieszenie patentów na szczepionki przeciw COVID-19 nie wystarczy, by w krótkim czasie zaopatrzyć w preparaty cały świat. Zdaniem Ursuli von der Leyen konieczne jest zniesienie blokady eksportu przez bogate kraje oraz inwestycje zwiększające produkcję. 
rozwiń zwiń