more_horiz
Wiadomości

Szef MSZ w Brukseli: pakiet gospodarczy dla Białorusi zostanie opublikowany w przyszłym miesiącu

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 19:14
W przyszłym miesiącu ma być opublikowany unijny pakiet gospodarczy dla demokratycznej Białorusi. Poinformował o tym minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau w rozmowie z brukselską korespondentką Polskiego Radia Beatą Płomecką.
Szef MSZ Zbigniew Rau
Szef MSZ Zbigniew RauFoto: Twitter/MSZ

Ta sprawa była jednym z tematów spotkania szefów dyplomacji z unijnych krajów w Brukseli. - Czekaliśmy na ten program bardzo długo - powiedział polski minister, który usłyszał od komisarza do spraw sąsiedztwa i rozszerzenia, że pakiet ma być opublikowany za kilka tygodni.

zbigniew rau minister japonii twitter 1200.jpg
Po spotkaniu szefów MSZ V4 i Japonii. Rau: Tokio zainteresowane współpracą z Trójmorzem

- W sytuacji, gdyby doszło do demokratycznych wyborów na Białorusi, bez przesądzania jaki kształt ustrojowy państwo białoruskie miałoby posiadać. Unia Europejska będzie gotowa ponieść koszty finansowe, by demokratyczna Białoruś mogła doświadczyć czegoś co moglibyśmy nazwać nowym otwarciem - podkreślił w rozmowie z brukselską korespondentką Polskiego Radia minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau.


Posłuchaj
00:28 rau białoruś.mp3 Zbigniew Rau o pakiecie gospodarczym dla Białorusi (IAR)

Program gospodarczy dla Białorusi to inicjatywa Polski, poparta na grudniowym szczycie przez unijnych przywódców. Zlecili oni wtedy Komisji Europejskiej przygotowanie programu wsparcia dla Białorusi pod warunkiem, że w tym kraju przeprowadzone zostaną demokratyczne przemiany. Polska w ostatnich miesiącach ponawiała pytania dotyczące pakietu.

kp

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem