more_horiz
Wiadomości

"Musimy zacząć działać". Niemieckie MSW przewiduje wzrost migracji

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 13:13
Niemiecki minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer powiedział we wtorek, że spodziewa się znacznego wzrostu liczby imigrantów starających dostać się do Niemiec. Jak dodał, obawia się związanych z tym problemów społecznych oraz politycznych.
Tygodnik Der Spiegel zauważył, że liczba migrantów już gwałtownie wzrasta na włoskiej wyspie Lampedusie
Tygodnik "Der Spiegel" zauważył, że liczba migrantów już gwałtownie wzrasta na włoskiej wyspie LampedusieFoto: Reuters/Forum

Horst Seehofer w rozmowie z DPA wyraził zadowolenie z wyników, jakie przynosi obecnie polityka Niemiec wobec migrantów i uchodźców, ale ocenił, że "są już pierwsze oznaki znacznego wzrostu liczby migrantów, szczególnie na tzw. szlaku bałkańskim".

migranci pap 1200 .jpg
240 migrantów dotarło do wybrzeży Włoch. Wcześniej uratowano ich na morzu

- Będę o tym rozmawiał z moją frakcją. Musimy zacząć działać, żeby powstrzymać ponowne nasilenie się migracji - dodał.

Jak powiedział, w przeszłości wśród mieszkańców Niemiec panowała akceptacja dla przybywania imigrantów, o ile ich liczba nie przekraczała 200 tys. rocznie.

- Jeśli był znaczny wzrost, pojawiały się problemy społeczne i polityczne - wyjaśnił.

Napływ imigrantów

W zeszłym roku wniosek o azyl w Niemczech złożyło 102 581 cudzoziemców. 26 520 zgłoszeń dotyczyło dzieci poniżej pierwszego roku życia urodzonych w Niemczech. W 2019 r. Federalny Urząd ds. Migracji i Uchodźców zarejestrował 142 509 wniosków o przyznanie azylu.

Organizacja Pro Asyl skrytykowała unijną, w tym niemiecką, politykę migracyjną.

Czytaj także:

"Te niskie liczby wjazdów na terytorium Europy to konsekwencja rygorystycznego zamknięcia granic europejskich" - zaznaczono.

Tygodnik "Der Spiegel" zauważył, że liczba migrantów już gwałtownie wzrasta na włoskiej wyspie Lampedusie. W zeszłym tygodniu w ciągu jednej dobry przybyło tam 2100 osób, w tym dzieci. Tłumy były zbyt duże, żeby możliwe było trzymanie się wszystkich niezbędnych procedur - m.in. zarejestrowanie daty przybycia oraz przeprowadzenia testów na obecność koronawirusa.

bf

Zobacz także

Zobacz także