X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Darmowe karty na metro, zachęty finansowe. Rząd USA nakłania do szczepień

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 19:31
Amerykański rząd federalny i władze lokalne tworzą systemy zachęt do przyjmowania szczepionki na koronawirusa. Obejmują one bezpłatny transport do punktów szczepień, darmowe karty na metro i zachęty finansowe.
Przedstawiciele Pfizera zapewniają, że do końca czerwca do UE trafi ćwierć miliarda ich szczepionek (Zdjęcie ilustracyjne)
Przedstawiciele Pfizera zapewniają, że do końca czerwca do UE trafi ćwierć miliarda ich szczepionek (Zdjęcie ilustracyjne)Foto: Rido/ Shutterstocxk

Szczepienia USA PAP-1200.jpg
Przed 4 lipca 70 proc. Amerykanów będzie zaszczepionych na COVID-19? Joe Biden ma nowy cel

Do tej pory w Stanach Zjednoczonych co najmniej jedną dawkę szczepionki na COVID-19 otrzymało ponad 150 milionów Amerykanów, czyli prawie 60 procent dorosłej populacji. Jednak w ostatnich tygodniach liczba chętnych do szczepień zaczęła się zmniejszać. Amerykańskie władze wprowadzają więc ułatwienia i zachęty.

Posłuchaj
00:58 11071587_1.mp3 Zachęty do szczepień w USA. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

 

Zamiast wielkich centrum szczepień zaczęły powstawać małe punkty, gdzie można się zaszczepić w drodze do pracy albo po zakupy bez konieczności rejestracji. Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo ogłosił otarcie ośmiu punktów szczepień na stacjach metra i dworcach kolejowych.

Czytaj również:

Osoby, które zechcą się tam zaszczepić otrzymają bezpłatne karty na przejazdy metrem przez tydzień. Wcześniej burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio ogłosił plan rozdawania osobom, które zdecydują się na szczepienia biletów na mecze sportowe oraz atrakcje takie jak nowojorskie Akwarium lub ZOO na Bronxie. Jedna z amerykańskich sieci supermarketów by zachęcić pracowników do zaszczepienia się oferuje im premie w wysokości 100 dolarów.

Prezydent Joe Biden ogłosi dziś porozumienie z firmami Uber i Lyft na bezpłatny przewóz Amerykanów do punktów szczepień i z powrotem.

dn

Czytaj także

Przed 4 lipca 70 proc. Amerykanów będzie zaszczepionych na COVID-19? Joe Biden ma nowy cel

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 01:08
Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden wyznaczył nowy cel w walce z pandemią koronawirusa - zaszczepienie przeciwko COVID-19 przynajmniej jedną dawką 70 proc. dorosłej populacji. Ma to nastąpić jeszcze przed 4 lipca - Świętem Niepodległości w USA. Prezydent zapowiedział zachęty i ułatwienia w dostępie do szczepionki oraz możliwość objęcia nimi dzieci powyżej 12. roku życia.
rozwiń zwiń