X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Media: setki Polaków z Niemiec przyjeżdżają szczepić się do ojczyzny

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 15:43
Setki Polaków mieszkających na co dzień w Niemczech przyjeżdżają z powrotem do Polski, żeby zaszczepić się na koronawirusa, jak przekazał "Deutsche Welle". Chodzi o to, że w Polsce mogą się zaszczepić znacznie szybciej niż w Niemczech. Polacy wybierają przeważnie punkty niedaleko granicy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/BaLL LunLa

szparagi FREE 1200_660.jpg
Koronawirus na farmie szparagów w Niemczech. Pracują tam setki Polaków

Jak podał "Deutsche Welle" Polacy przyjeżdżający z Niemiec w większości szczepią się w Szczecinie, Słubicach, Gorzowie, Kostrzynie oraz Gubinie. Udaje im się dostać na terminy w przeciągu tygodnia - na szczepienia preparatem AstraZeneki mogą się nawet umówić tego samego dnia. Jedyne wymaganie jakie muszą spełnić to okazanie numeru PESEL.

- Spytałam się na grupie na Facebooku czy mogę się zaszczepić w Polsce, mimo że tu nie mieszkam. Moja przyjaciółka Magda odpowiedziała mi, że właśnie wróciła z wizyty w punkcie szczepień. Zadzwoniłam więc na polską infolinię następnego dnia i od razu się umówiłam - powiedziała jedna z zaszczepionych w ten sposób Polek dziennikowi.

Proporcje pomiędzy zaszczepionymi po raz pierwszy a tymi w pełni są bardzo podobne w Polsce i Niemczech. Jednak proces szczepienia przebiega inaczej. Ścisły podział na grupy priorytetowe zostanie zniesiony w Niemczech dopiero w czerwcu, podczas gdy w Polsce stało się to już 10 maja. 

nt

Czytaj także

Niemcy: rząd zdecydował o braku testów dla zaszczepionych obcokrajowców. Lekarze są przeciw

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 14:12
Minister zdrowia Niemiec Jens Spahn zapowiedział, że osoby, które zaszczepiły się przeciw COVID-19, będą mogły wjeżdżać do kraju bez konieczności wykonania testu. Niemieccy lekarze krytykują tę decyzję, wskazując na ryzyko utraty kontroli nad rozprzestrzenianiem się wariantów koronawirusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemcy: część restrykcji może nie dotykać zaszczepionych i ozdrowieńców. Jest decyzja rządu

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 06:18
Rząd Niemiec zgodził się we wtorek na złagodzenie restrykcji wobec osób w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19 i ozdrowieńców - poinformowała minister sprawiedliwości Christine Lambrecht. Przyjęte decyzje określiła jako pierwszy krok w przywracaniu praw obywateli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany dla podróżujących z Polski do Niemiec. Dotyczą m.in. ozdrowieńców i zaszczepionych

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 11:54
Od dziś Polska uznawana jest w Niemczech jako obszar ryzyka pandemicznego, a nie - jak do tej pory - wysokiego ryzyka. Oznacza to ułatwienia w warunkach podróżowania z Polski do Niemiec. Najistotniejsze zmiany dotyczą testów na koronawirusa, a także wyjątków dla ozdrowieńców i osób w pełni zaszczepionych.
rozwiń zwiń