X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Otwarte siłownie i ogródki restauracyjne. Czesi luzują obostrzenia

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 06:40
Czechy znoszą kolejne obostrzenia sanitarne. Od poniedziałku u naszych południowych sąsiadów mogą działać między innymi ogródki restauracyjne. Otwiera się też rejestracja na szczepienia dla kolejnej grupy wiekowej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/John B Hewitt

Z ogródków restauracyjnych mogą korzystać osoby, które mają aktualny negatywny wynik testu na koronawirusa, zostały zaszczepione przeciwko COVID-19 lub są ozdrowieńcami. Czeski rząd zdecydował, że kontrole odpowiednich zaświadczeń będą przeprowadzać służby sanitarne i policja. Pierwotnie zakładano, że będą za to odpowiedzialni restauratorzy, na co nie zgadzały się organizacje branżowe.

czechy covid shutterstock_1828915217 1200.jpg
Czechy: rząd przedstawił plan łagodzenia obostrzeń sanitarnych

Posłuchaj
00:50 11081834_1.mp3 Czechy znoszą kolejne obostrzenia sanitarne. Z Pragi, Wojciech Stobba (IAR)

 

Od poniedziałku w reżimie sanitarnym mogą działać w Czechach siłownie i kluby fitness. Mogą być też organizowane wydarzenia kulturalne na wolnym powietrzu z limitem 700 widzów z testem, bądź zaświadczeniem o szczepieniu lub przechorowaniu COVID-19. Wraca również możliwość odwiedzin chorych w szpitalach.

Czytaj także:

Rejestracja na szczepienie jest od dziś otwarta dla osób w wieku od 40 do 44 lat. Nadal mogą rejestrować się też starsi i osoby z grup ryzyka.

bf

Czytaj także

Koronawirus w Czechach. Stan wyjątkowy zniesiony, restrykcje zostały

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 21:20
Rząd Czech potwierdził w poniedziałek, że mimo zniesienia stanu wyjątkowego nadal obowiązuje zakaz spotkań powyżej dwóch osób. Zapowiedział też, że ewentualne decyzje o łagodzeniu restrykcji epidemicznych będą podejmowane nie częściej niż co dwa tygodnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sputnik V przestał być opcją. Rząd Czech stawia na szczepionki z aprobatą EMA

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 01:07
Czeski rząd zrezygnował z rozmów z Rosją na temat zakupu szczepionki na koronawirusa Sputnik V - poinformował wicepremier i minister spraw wewnętrznych oraz p.o. szef MSZ Czech Jan Hamaczek. Podkreślił, że obecnie należy skoncentrować się na szczepionkach certyfikowanych przez Europejską Agencję Leków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czechy wprowadzają zakaz podróży do Indii. Zacznie obowiązywać już od północy

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 21:54
W związku z nową mutacją koronawirusa czeski rząd wprowadził zakaz podróży do Indii. Zacznie on obowiązywać o północy. Osoby powracające z tego kraju do Czech będą objęte dodatkowymi restrykcjami.
rozwiń zwiń