X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Spotkanie prezydentów USA i Rosji. Biały Dom podał termin i miejsce

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2021 16:27
Szczyt prezydentów Joe Bidena i Władimira Putina odbędzie się 16 czerwca w Genewie - poinformował Biały Dom. Do spotkania dojdzie w okresie rosnącego napięcia w relacjach Stanów Zjednoczonych i Rosji. 
Joe Biden  Władimir Putin
Joe Biden / Władimir PutinFoto: PAP/EPA/JIM LO SCALZO; shutterstock.com/Naresh777

Do spotkania Joe Bidena z Władimirem Putinem dojdzie na zakończenie europejskiej podróży amerykańskiego prezydenta, podczas której weźmie on udział w szczycie grupy G7 w Wielkiej Brytanii oraz spotkaniach z przywódcami Unii Europejskiej i NATO w Brukseli.

joe biden pap 1200 .jpg
Przymusowe lądowanie w Mińsku. Biden chwali reakcję UE i zapowiada działania USA

"Obaj przywódcy przedyskutują cały szereg pilnych spraw w momencie, w którym dążymy do przywrócenia przewidywalności i stabilności w relacjach Stanów Zjednoczonych z Rosją" - napisała w komunikacie Jen Psaki. Rzeczniczka Białego Domu nie podała dodatkowych szczegółów na temat szczytu.

1200 protesty na Białorusi, PAP
Europoseł PiS: Moskwa stoi za terroryzmem państwowym uprawianym przez Białoruś

Prezydent Joe Biden zaproponował spotkanie Władimirowi Putinowi podczas rozmowy telefonicznej w kwietniu tego roku. Doszło do niej w momencie gdy Stany Zjednoczone nakładały na Rosję szereg sankcji za aresztowanie Aleksieja Nawalnego, ataki hackerskie i ingerencję w wybory prezydenckie. Jednak w ubiegłym tygodniu Departament Stanu zawiesił wykonanie sankcji wobec firmy Nord Stream 2, co przez wielu komentatorów zostało uznane za ustępstwo wobec Putina.


Posłuchaj
00:54 putin biden.mp3 Szczyt prezydentów Joe Bidena i Władimira Putina odbędzie się 16 czerwca w Genewie. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

 

Pierwsze spotkanie prezydentów

Kreml poinformował, że znany jest ogólny zarys tematyczny spotkania prezydentów Rosji i Stanów Zjednoczonych, a szczegóły wciąż są jeszcze uzgadniane. "Chodzi o dyskusję dotyczącą dalszego rozwój rosyjsko - amerykańskich stosunków, kwestie strategicznej stabilności, a także aktualne tematy dotyczące sytuacji międzynarodowej, w tym współpracę w walce z pandemią koronawirusa i uregulowanie lokalnych konfliktów" - podały służby prasowe Kremla.


Posłuchaj
00:48 putin biden.mp3 Kreml podał ogólny zarys tematyczny spotkania prezydentów Rosji i Stanów Zjednoczonych. Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

Lot do Genewy będzie dla Władimira Putina pierwszą podróżą zagraniczną w okresie pandemii. Ostatni raz prezydent Rosji przekraczał granicę swojego kraju w ubiegłym roku, gdy leciał do Izraela i Palestyny. To pierwsze spotkanie prezydentów Joe Bidena i Władimirem Putinem. Wcześniej politycy spotkali się w 2011 roku, gdy Władimir Putin był premierem, a Joe Biden wiceprezydentem.

Spokojne rozwiązania

Biały Dom wielokrotnie podkreślał, że szuka rozwiązań i działań prowadzących do "stabilnych i przewidywalnych" relacji z Rosjanami, jednocześnie zarzucając władzom Kremla ingerowanie w wybory prezydenckie w USA w 2020 r, czy szereg ataków hakerskich wymierzonych w wiele krajów świata, w tym strategiczne, amerykańskie instytucje.  

as