X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kreml: Putin rozmawiał z Łukaszenką o gospodarce, walce z pandemią i incydencie z samolotem Ryanair

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 23:41
Współpraca gospodarcza i walka z pandemią były głównymi tematami spotkania Władimira Putina i Alaksandra Łukaszenki – poinformował w sobotę rzecznik Kremla. Rozmawiano także o incydencie z samolotem Ryanair i aresztowaniu Rosjanki Sofii Sapiegi.
Alaksandr Łukaszenka, Władimir Putin
Alaksandr Łukaszenka, Władimir Putin Foto: PAP/EPA/MIKHAEL KLIMENTYEV/SPUTNIK/KREMLIN POOL

- Sytuacja wymaga dokładnego i konstruktywnego dochodzenia, bez pośpiesznych wniosków – oświadczył rzecznik Dmitrij Pieskow, komentując reakcję krajów zachodnich na wymuszenie lądowania samolotu Ryanair w Mińsku. Określił ją jako "falę emocji". Pieskow potwierdził, że Łukaszenka pokazał Putinowi dodatkowe dokumenty w tej sprawie, lecz nie uściślił jakie.

Czytaj także:
Putin FREE 1200.jpg
"Putin marzy o jednolitym państwie rosyjsko-białoruskim" Prof. Grosse o zatrzymaniu samolotu Rayanair

Wcześniej władze w Moskwie oceniły reakcję krajów zachodnich na incydent jako "szokującą" i wezwały, by "nie demonizować" Mińska.

Sprawa Sofii Sapiegi

Putin polecił MSZ Rosji dokładnie monitorować sprawę Sofii Sapiegi, obywatelki tego kraju, która została zatrzymana wraz z Ramanem Pratasiewiczem po przymusowym lądowaniu samolotu Ryanair. Kobieta została aresztowana na dwa miesiące w związku z podejrzeniami o organizację masowych zamieszek, działań naruszających porządek publiczny i podżeganie do nienawiści.

Władzom Rosji los Sapiegi "nie jest obojętny". Jak zauważył Pieskow Kreml uwzględnia to, że ma ona prawo pobytu na Białorusi.

Czytaj także:

Unijny zakaz lotów 

Ministerstwa transportu obu krajów mają się zająć problemem przywiezienia na Białoruś jej mieszkańców, którzy utknęli za granicą w związku z unijnymi zakazami lotów do i nad Białorusią.

Czytaj także:
Piotr Wawrzyk 1200.JPG
"Maska opadła". Piotr Wawrzyk o działaniach Aleksandra Łukaszenki

Resorty mają również odpowiednio przygotować się do sezonu letniego, uwzględniając to, że "wielu Białorusinów chce wybrać się nad Morze Czarne w Rosji".

Pytany o to, czy linie Belavia będą latać na (okupowany przez Rosję – red.) Krym, Pieskow odesłał do białoruskiego przewoźnika.

Porozumienie ws. kredytu

Pieskow potwierdził też podaną wcześniej informację, iż osiągnięto porozumienie w sprawie przekazania Mińskowi drugiej transzy kredytu od Moskwy w wysokości 500 mln dol. 

Putin i Łukaszenka spotkali się w Soczi w piątek na oficjalnych rozmowach, które w sobotę kontynuowali nieformalnie podczas wycieczki na jachcie. Z materiałów telewizji rosyjskiej wynika, że Łukaszence w sobotę towarzyszył jego najmłodszy syn Mikałaj.

jbt

Czytaj także

"Wszystko zmierza ku zbliżeniu Białorusi i Rosji". Dr Małgorzata Bonikowska o polityce Łukaszenki

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 16:45
- To, co się będzie działo z Białorusią, jest niezwykle znaczące i ciekawe. Wydaje się, że wszystko idzie w kierunku utrzymania Łukaszenki przy władzy po sfałszowaniu wyników wyborów. Reżim wzmocnił działania przeciw opozycjonistom - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska (Centrum Stosunków Międzynarodowych).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To narada, co robić dalej". Jarosław Guzy o spotkaniu Putina i Łukaszenki

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 14:30
- To jeszcze nie oznacza, że Białoruś jest częścią Rosji, niezależnie od wszystkich posunięć Łukaszenki, również tych z czasów, kiedy wielu wydawało się, że Łukaszenka jest strażnikiem suwerenności w swoim własnym interesie, na Białorusi, chociażby ze względu na osobistą władzę - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Guzy z PAP.   
rozwiń zwiń