X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef MSZ: Ukraina ma prawo oczekiwać wsparcia, ale nie oznacza ono rychłej perspektywy atlantyckiej

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 23:28
Szef MSZ Zbigniew Rau nie widzi obecnie szans na zbudowanie konsensusu wokół otwarcia drzwi NATO dla naszych wschodnich sąsiadów. Na zakończenie wizyty w Rydze minister spraw zagranicznych podkreślał, że Polska opowiada się za perspektywą członkostwa w Sojuszu dla takich krajów jak Ukraina czy Gruzja.
Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau
Minister spraw zagranicznych Zbigniew RauFoto: PAP/Leszek Szymański

Rau Łotwa PAP 1200.jpg
Wizyta szefa MSZ na Łotwie. "Poglądy naszych krajów dotyczące bezpieczeństwa są identyczne"

Szef polskiej dyplomacji przyznał, że w obecnej konstelacji nie można rozwiązać tego problemu. - Ukraina wobec coraz bardziej realnych zagrożeń nie tylko ma prawo bronić się, ale także zgodnie z Kartą Narodów Zjednoczonych ma prawo oczekiwać wsparcia od innych państw i się o nie zwrócić. Wszystko jednak wskazuje na to, że to wsparcie nie będzie oznaczało rychłej, atlantyckiej perspektywy - powiedział.

Posłuchaj
00:25 11129258_1.mp3 Szef MSZ - Ukraina ma prawo oczekiwać wsparcia od innych państw, ale nie oznacza ono rychłej perspektywy atlantyckiej (IAR)

 

Minister Zbigniew Rau ocenił również, że zaproszenie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego do Białego Domu już po szczycie Biden-Putin, to "bardzo dobra decyzja, tylko kolejność tych spotkań jest bez wątpienia niewłaściwa".

dn

Czytaj także

Sankcje dla Białorusi. Zbigniew Rau: Unia Europejska zaproponuje program gospodarczy

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 07:50
- Unia Europejska w przyszłym miesiącu zaproponuje program gospodarczy dla demokratycznej Białorusi i zatwierdzi sankcje wobec reżimu za prześladowanie obywateli, w tym polskiej mniejszości - mówił w wywiadzie dla Polskiego Radia minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau. Dodał, że wybór będzie należał do władz w Mińsku.
rozwiń zwiń