more_horiz
Wiadomości

Pomnik św. Jana Pawła II we Lwowie. "To będzie miejsce pielgrzymowania wielu wiernych"

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2021 15:16
Na placu kościelnym parafii św. Jana Pawła II we Lwowie-Sokolnikach uroczyście odsłonięto pomnik papieża Polaka. Święty Jan Paweł II przedstawiony jest w stroju liturgicznym, z krzyżem w dłoni, jak to miało miejsce na lwowskim hipodromie dwadzieścia lat temu. Ojciec Święty patrzy w kierunku centrum Lwowa, błogosławiąc miastu.
Jan Paweł II
Jan Paweł IIFoto: Shutterstock.com / giulio napolitano

Ksiądz proboszcz Grzegorz Draus podkreślił, że świątynia i pomnik świętego Jana Pawła II znajdują się w symbolicznym miejscu - naprzeciwko lwowskiego hipodromu, gdzie w czasie pielgrzymki na Ukrainę 26 i 27 czerwca 2001 roku Ojciec Święty sprawował dwie liturgie w obrządku łacińskim i bizantyjskim.

Czytaj także:
Jan Paweł II NAC-1200.jpg
"Papież stworzył nową Polskę". Adam Bujak o pielgrzymkach papieskich

Poświęcenia pomnika dokonał metropolita lwowski arcybiskup Mieczysław Mokrzycki. - To będzie miejsce pielgrzymowania wielu wiernych, którzy będą czerpali siłę i nadzieję na lepsze jutro poprzez wstawiennictwo świętego Jana Pawła II - powiedział arcybiskup Mokrzycki.

W lipcu ubiegłego roku poświęcono kościół pod wezwaniem świętego Jana Pawła II we Lwowie.

W ramach obchodów 20. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła na Ukrainę, we Lwowie planowanych jest szereg wydarzeń poświęconych osobie papieża Polaka.

Czytaj także: Prof. Miziołek o artystycznej działalności Jana Pawła II: poeta naprawdę wielkiej miary

jbt

Zobacz także

Zobacz także