more_horiz
Wiadomości

Elżbieta Witek z wizytą na Litwie. Dziś przewidziano jej wystąpienie w Seimasie

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 04:33
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek wystąpi dziś (29 czerwca) w litewskim parlamencie. Spotka się też z prezydentem oraz szefową rządu Litwy. Marszałek przebywa w Wilnie od poniedziałku, jest to jej pierwsza oficjalna wizyta w tym kraju.
Pierwszego dnia wizyty na Litwie, Elżbieta Witek odwiedziła m.in. Dom Kultury Polskiej w Wilnie
Pierwszego dnia wizyty na Litwie, Elżbieta Witek odwiedziła m.in. Dom Kultury Polskiej w WilnieFoto: PAP/Valdemar Doveiko

W poniedziałek marszałek Sejmu Elżbieta Witek rozmawiała m.in. z szefową litewskiego parlamentu Viktorią Čmilyte-Nielsen. Spotkała się również z przedstawicielami społeczności polskiej na Litwie. - Rozmawialiśmy o sprawach ważnych dla Polaków mieszkających na Litwie i sprawach dotyczących oświaty oraz o tym o co mniejszość polska się upomina - powiedziała dziennikarzom. Podkreśliła, że poruszy te tematy podczas dzisiejszych rozmów z władzami Litwy.

Witek PAP-1200.jpg
"Jednym z głównych tematów sprawa Polaków na Litwie". Elżbieta Witek z wizytą Wilnie

Posłuchaj
00:55 witek - spec - .mp3 Marszałek Sejmu Elżbieta Witek przebywa w Wilnie od poniedziałku. Jest to jej pierwsza oficjalna wizyta w tym kraju - relacja Kamila Zalewskiego (IAR)

Omówione zostaną też inne kwestie. - Są one związane z bezpieczeństwem, z tym co się dzieje na naszych wschodnich granicach oraz jak radzić sobie po zakończeniu pandemii - powiedziała Elżbieta Witek.

Czytaj także: 

W litewskim parlamencie odbędzie się ceremonia oficjalnego powitania marszałek polskiego Sejmu przez przewodniczącą parlamentu Republiki Litewskiej. Zaplanowane zostało też wystąpienie Elżbiety Witek podczas sesji plenarnej litewskiego Sejmu. Początek przewidziano ok. godz. 9 czasu polskiego. 

Spotkania z władzami Litwy

Przed południem marszałek spotka się z litewskim przywódcą Gitanasem Nausedą oraz z premier Ingridą Šimonyte. Na zakończenie wizyty na Litwie zaplanowano spotkania z polską młodzieżą z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie oraz z polskimi posłami, którzy zasiadają w ławach litewskiego Sejmu.

mbl

Zobacz także

Zobacz także