X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Coraz wyższy odsetek nowych przypadków koronawirusa przypada na dzieci". Pediatrzy z USA o sytuacji epidemicznej

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2021 22:47
Coraz wyższy odsetek nowych przypadków koronawirusa w USA przypada na dzieci. Chociaż ogólnie wraz z wprowadzeniem szczepionki przeciwko COVID-19 spada wskaźnik zakażeń, wśród najmłodszych Amerykanów pozostaje stabilny.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Galina Sharapova/shutterstock

covid polska free karetka free shutt 1200 .jpg
Koronawirus w Polsce. Resort zdrowia publikuje nowy bilans zakażeń i zgonów

W marcu 2020 r. dzieci stanowiły jedynie około 2 proc. nowych przypadków zakażeń. Zgodnie z danymi Amerykańskiej Akademii Pediatrii (AAP) w końcu maja stanowiły już 24 proc. nowych infekcji, mimo że dzieci stanowią tylko 16 proc. populacji.

Eksperci ds. zdrowia traktują to jako dowód, że więcej dorosłych i nastolatków musi się zaszczepić, aby uniknąć transmisji wirusa wśród dzieci, które jeszcze nie kwalifikują się do otrzymania szczepionki.

- Wirus zakaża w równym stopniu. Nie obchodzi go, czy jesteś młody czy stary - podkreślił cytowany przez dziennik "USA Today" dr Robert Frenck, profesor pediatrii i dyrektor Centrum Badań nad Szczepionkami w Szpitalu Dziecięcym w Cincinnati.

Hospitalizacja dzieci

Według AAP ponad 4 mln amerykańskich dzieci przeszło testy na obecność koronawirusa. 18 500 było hospitalizowanych, a 336 zmarło.

Około 4 tys. dzieci trafiło do szpitali w związku z wielosystemowym zespołem zapalnym u dzieci (MIS-C). W ocenie Amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) jest to rzadkie, ale niebezpieczne schorzenie związane z COVID-19.

Niemal 55 proc. Amerykanów otrzymało do piątku co najmniej jedną dawkę szczepionki. Wciąż istnieją jednak ogniska wirusa, powodując infekcje dziecięce. Eksperci ds. zdrowia uznają za kluczowe, aby zwiększyć liczbę szczepień, zwłaszcza wobec nasilenia się przypadków niebezpiecznego wariantu Delta.


głód free 1200.jpg
ONZ: pandemia podwoiła liczbę głodnych ludzi. Z problemem zmagają się kolejne państwa

Infekcje Delta

Jak podaje "USA Today" w minioną środę Szpital Dziecięcy w Teksasie poinformował o kilku pierwszych w kraju infekcjach Delta u dzieci. Wszystkie miały poniżej 12 lat.

"Ponieważ jest to jak dotąd najbardziej zakaźny wariant, na podstawie wszystkich danych, które zgromadziliśmy do tej pory, spodziewamy się szybszego przenoszenia tego wirusa z dorosłych i młodzieży na dzieci" - zaznaczył pediatra dr James Versalovic z teksaskiego szpitala.

"USA Today" podał, że naukowcy podwajają wysiłki w celu zakończenia badań klinicznych, aby Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) mogła jak najszybciej dopuścić do stosowania szczepionki u młodszych dzieci.

"Mamy nadzieję, że na początku przyszłego roku szkolnego, na początku lub w połowie jesieni, będziemy mogli uzyskać pozwolenie na stosowanie szczepionek Covid w nagłych przypadkach u dzieci poniżej 12 roku życia" – przywołuje wypowiedź Versalovica amerykańska gazeta.

pkur

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT pandemia koronawirus

Czytaj także

Wakacje w Czechach? Będą nowe restrykcje dla obcokrajowców

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 23:16
- Osoby niezaszczepione, w tym Polacy, którzy chcą wjechać do Czech po 9 lipca br., muszą mieć negatywny test na obecność koronawirusa - poinformował w czwartek minister zdrowia Adam Vojtiech. Rząd zdecydował, że osoby tylko po pierwszej dawce nie będą uznawane za w pełni zaszczepione.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kluczowe w globalnej walce z koronawirusem". USA przekażą 4 mln szczepionek Indonezji

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2021 10:25
USA przekażą 4 mln szczepionek firmy Moderna Indonezji - poinformował doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Jake Sullivan. W rozmowie z indonezyjską minister spraw zagranicznych, Retno Marsudi, Sullivan podkreślił wagę tego gestu.
rozwiń zwiń