X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wielka Brytania: piąty dzień z rzędu z rekordem nowych zakażeń w III fali epidemii

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2021 21:43
54 674 nowe zakażenia koronawirusem wykryto w ciągu minionej doby w Wielkiej Brytanii. To oznacza piąty dzień z rzędu z rekordowym bilansem w trzeciej fali epidemii - podał brytyjski rząd. Zarejestrowano też kolejnych 41 zgonów z powodu COVID-19.
W porównaniu z poprzednim dniem liczba stwierdzonych zakażeń jest wyższa o ponad 2800, to także najwyższy dobowy bilans od 15 stycznia tego roku
W porównaniu z poprzednim dniem liczba stwierdzonych zakażeń jest wyższa o ponad 2800, to także najwyższy dobowy bilans od 15 stycznia tego rokuFoto: PAP/EPA/JAGADEESH NV

W porównaniu z poprzednim dniem, liczba stwierdzonych zakażeń jest wyższa o ponad 2800. Najnowszy wskaźnik zakażeń to także najwyższy dobowy bilans od 15 stycznia tego roku.

1200_koronawirus_shutterstock.jpg
Prof. Piotr Religa: czwarta fala i kolejna zima może być pełna zachorowań

Od początku epidemii w Wielkiej Brytanii było tylko 10 dni, gdy liczba wykrytych zakażeń była wyższa od tej podanej w sobotę - wszystkie miały miejsce między 31 grudnia zeszłego roku a 15 stycznia br., gdy trwał szczyt drugiej fali. Łączna liczba wykrytych infekcji wzrosła tym samym do prawie 5,39 mln, co jest siódmym najwyższym wynikiem na świecie.

Kilkudziesięciokrotnie mniejsza śmiertelność

Podana w sobotę liczba zgonów jest najmniejsza od czterech dni, podczas których dwa razy zanotowano najwyższe bilanse w trzeciej fali. Jednocześnie choć poziom zakażeń zaczyna dorównywać tym ze stycznia, to bilanse zgonów są 30-40 razy niższe niż w styczniu. Tym brytyjski rząd uzasadnia budzącą kontrowersje decyzję o zniesieniu w Anglii od poniedziałku wszystkich prawnie obowiązujących restrykcji covidowych.

Czytaj także: 

Od początku epidemii w Wielkiej Brytanii z powodu COVID-19 zmarły 128 683 osoby.

Do piątku włącznie pierwszą dawkę szczepionki otrzymało prawie 46,23 mln osób, a obie - 35,73 mln. Stanowi to odpowiednio 87,8 proc. oraz 67,8 proc. dorosłych mieszkańców kraju. 


opr. Johns Hopkins University

mbl

Czytaj także

Londyn utrzyma obowiązek noszenia maseczek w środkach transportu zbiorowego

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 05:55
Zasłanianie twarzy w transporcie publicznym w Londynie pozostanie obowiązkowe, mimo że od poniedziałku w Anglii wymóg noszenia maseczek w jakichkolwiek okolicznościach zostanie zniesiony - ogłosił wieczorem burmistrz brytyjskiej stolicy Sadiq Khan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dramatyczna sytuacja w Ugandzie. Polscy ratownicy pomogą tam w walce z COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 18:14
Do Ugandy w Afryce dotarła grupa polskich ratowników. Przez cztery tygodnie Zespół Ratunkowy Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej będzie na miejscu pomagał w walce z epidemią koronawirusa. Uganda jest obecnie jednym z krajów, w których patogen rozchodzi się najszybciej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

WHO domaga się kontroli chińskich laboratoriów. Organizacja bada przyczyny wybuchu pandemii

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 21:46
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w ramach kontynuowania dochodzenia w sprawie pochodzenia pandemii koronawirusa zażądała w piątek "kontroli laboratoriów" w Chinach, w których wykryto pierwsze przypadki zakażenia
rozwiń zwiń