Tokio 2020: cofnięto akredytację dwóm Białorusinom. Mieli wywierać presję na Cimanouską

Dwaj członkowie białoruskiej ekipy olimpijskiej zostali pozbawieni akredytacji na igrzyska i mają opuścić Tokio - podała agencja Reutera. 

2021-08-06, 02:06

Tokio 2020: cofnięto akredytację dwóm Białorusinom. Mieli wywierać presję na Cimanouską
Kryscina Cimanouska. Foto: PAP/Radek Pietruszka

Według źródeł agencji Reutera dwaj członkowie białoruskiej ekipy olimpijskiej to osoby, które kilka dni temu próbowały zmusić sprinterkę Kryscinę Cimanouską do wycofania się z igrzysk olimpijskich i powrotu do domu.

Powiązany Artykuł

cimanouska 1200 (2).jpg
"Wcześniej nie angażowałam się w politykę, teraz nie mogę stać z boku". Cimanouska deklaruje wsparcie dla Białorusinów

Międzynarodowy Komitet Olimpijski napisał na Twitterze, że chodzi o dwóch białoruskich trenerów. Zostali oni poproszeni o opuszczenie wioski olimpijskiej i już to zrobili.

Komisja Dyscyplinarna MKOL powołała specjalną komisję, która wyjaśnia okoliczności wydarzeń wokół Krysciny Cimanouskiej oraz rolę, jaką odegrali w nich dwaj wymienieni z nazwiska trenerzy - Artur Szymak i Jury Majsewicz. Decyzję o ich usunięciu z igrzysk MKOL tłumaczy "troską o dobro pozostałych olimpijczyków z Białorusi, którzy wciąż są w Tokio".

Biegaczka przyleciała dwa dni temu do Warszawy. Wcześniej, po wycofaniu jej z zawodów w Tokio, schroniła się w polskiej ambasadzie, a od naszego kraju otrzymała wizę humanitarną.

REKLAMA

Czytaj także:

jbt

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej