more_horiz
Wiadomości

Papież: duchowa światowość to najgorsze zło, jakie może przydarzyć się Kościołowi

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2021 21:07
- Duchowa światowość to "najgorsze zło, jakie może przydarzyć się Kościołowi, nawet gorsze niż czasy papieży z konkubinami" - powiedział w sobotę papież Franciszek karmelitom bosym. Wytknął watykańskiemu dziennikowi, że "przestraszył się" tych słów, gdy wypowiedział je wcześniej.
Papież Franciszek
Papież Franciszek Foto: shutterstock.com/AM113

Franciszek w czasie audiencji dla zakonników w Watykanie wyjaśnił, że mówiąc o "papieżach z konkubinami", przytoczył słowa francuskiego jezuity-teologa księdza Henri de Lubaca. Przypomniał, że już wcześniej przytoczył je podczas spotkania z ojcami klaretanami.

Czytaj także:
1200.jpg
"Możecie się tu bawić, ile chcecie". Papież przyjął dzieci w Watykanie

Następnie papież zauważył: "Widać, że dziennik »L'Osservatore Romano« przestraszył się tego tekstu; a on nie jest mój. Napisano: »gorzej niż ojcowie z konkubinami«".

W ocenia Franciszka watykański dziennik "bał się prawdy". - Mam nadzieję, że "L’Osservatore" poprawi to. Duchowość światowa jest straszna, wchodzi do środka - dodał Franciszek.

Ponadto papież stwierdził, że nie zgadza się z opiniami, jak stwierdził, "niektórych proroków nieszczęścia", że przyszłość życia konsekrowanego jest "krótka", bo "wyczerpuje się". Jego zdaniem te "pesymistyczne wizje" należy odrzucić, bo "życie konsekrowane jest integralną częścią Kościoła".

Czytaj także:

jbt

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem